Doładowane Kawasaki H2 pojawi się także w wersji turystycznej. Akashi oficjalnie potwierdziło nowego członka rodziny w opublikowanym właśnie filmie. Premiera nowego motocykla ma się odbyć podczas listopadowych targów EICMA.

O planach Zielonych, dotyczących rozszerzenia gamy modelu H2, pisaliśmy już w ubiegłym roku, kiedy to ujawniono plany konstrukcyjne nowego motocykla.

Szkice dotyczyły turystycznej wersji modelu – H2GT, roboczo nazwanej Ninja R2. Mówiło się wtedy o pojemności silnika rzędu 800 cm3 i turbosprężarce wspomagającej nie tyle moc, co moment obrotowy.

Z oświadczenia Kawasaki, wydanego przy okazji publikacji filmu promującego nadchodzącą premierę dowiadujemy się jednak, że doładowany turystyk będzie oparty na konstrukcji supersportowego H2. Aktualne pozostanie założenie poprawy momentu obrotowego w zakresie niskich i średnich obrotów.

Na oficjalną premierę H2 w wersji Gran Turismo musimy poczekać do listopada, kiedy to rozpoczną się targi motocyklowe EICMA w Mediolanie. Dziś, na pocieszenie, film.

Kawaski H2GT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.