Posiadanie własnego samochodu ma dużo zalet – możemy po prostu wsiąść i dojechać tam, gdzie zamierzamy, nie patrząc na rozkłady jazdy oraz cenniki w taksówkach. Jednak utrzymanie samochodu może być sporym wydatkiem. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się car sharing – innowacyjny system wspólnego użytkowania samochodów w bardzo niskich cenach.

W wielu polskich miastach możemy korzystać z rowerów miejskich. Po prostu wypożyczamy rower, najczęściej przez internet, a następnie odbieramy go na parkingu rowerów. Po zakończonej przejażdżce wpinamy go do stojaka na przeznaczonym do tego parkingu, niekoniecznie tym samym, co na początku. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą szybko dostać się z miejsca na miejsce lub pozwiedzać miasto i jego okolice. Na podobnej zasadzie działa car sharing.

Car sharing dostępny jest obecnie w ponad 600 miastach na całym świecie. Usługa ta polega na udostępnianiu użytkownikom samochodów za odpłatnością. Samochody te wchodzą do wspólnej sieci firmy zajmującej się ich wypożyczaniem. Z tym, że w tym przypadku wypożyczamy auto nie na jeden dzień czy kilka dni, ale na godziny, a nawet na minuty. Ponadto rezerwacja oraz odbiór i zwrot pojazdu odbywają się bez kontaktu z pracownikiem wypożyczalni, przez aplikację. Ponadto nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty, w tym paliwo czy ubezpieczenie, ponieważ wchodzą on już w skład kosztów wypożyczenia auta.

Wobec tego car sharing to świetna propozycja dla tych, którzy od czasu do czasu potrzebują samochodu, na przykład na dojazd na zakupy, na spotkanie ze znajomymi, w celu odebrania znajomego z dworca lub lotniska – możliwości są tutaj nieograniczone. To wszystko w cenie o wiele niższej niż kupno i eksploatacja własnego auta, zwłaszcza gdy nie jeździmy regularnie.

Aktualnie usługa car sharingu dostępna jest w Warszawie i prowadzi ją firma 4mobility.pl. Dla swoich klientów przygotowała ona atrakcyjną ofertę wynajmu samochodów różnych typów. Ceny rozpoczynają się już od 41 gr za minutę oraz 24,6 zł za godzinę. Pełna oferta jest zaprezentowana na stronie 4mobility.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here