Na plażach słonecznej Florydy podczas corocznych targów Daytona Bike Week zadebiutował nowy bagger BMW. Po raz pierwszy na amerykańskim rynku bawarczycy zaprezentowali model K 1600 GT B.

BMW K1600 GT B to najbardziej opływowy i najbardziej chyba wystylizowany model wśród wszystkich tourerów niemieckiego producenta. Opiera się na wykorzystywanej w wielu innych modelach konstrukcji z 6-cylindrową rzędówką (szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj).

 

Bagger został zaprojektowany głównie na rynek amerykański, gdzie w odróżnieniu do Europy maszyny w podobnej stylistyce są niezwykle popularne. Natomiast pod względem technologicznym to po prostu niewielka modyfikacja tourera  K 1600 GT.

Motocykl napędzany jest 160-konnym silnikiem o pojemności 1632 ccm w układzie rzędowym. Zewnętrznie największe różnice dotyczą tylnej części. Na pierwszy rzut oka widać, że znacznie niżej umieszczone jest siedzisko dla pasażera.

_BMW-K1600B-bagger-Daytona Bike Week01

 

Podobnie jak w klasycznym tourerze, w baggerze K1600 GT B dostępne są trzy tryby jazdy – deszcz, droga i sport.

Oprócz K1600 GT B na florydzkich targach zadebiutował nowy jednocylindrowiec BMW – pierwszy roadster tej marki z silnikiem o pojemności poniżej 500 ccm.

Daytona Bike Week 2017 to jedna z najważniejszych imprez motocyklowych w USA. Odbywa się od 10 do 19 marca na Florydzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here