Na plażach słonecznej Florydy podczas corocznych targów Daytona Bike Week zadebiutował nowy bagger BMW. Po raz pierwszy na amerykańskim rynku bawarczycy zaprezentowali model K 1600 GT B.

BMW K1600 GT B to najbardziej opływowy i najbardziej chyba wystylizowany model wśród wszystkich tourerów niemieckiego producenta. Opiera się na wykorzystywanej w wielu innych modelach konstrukcji z 6-cylindrową rzędówką (szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj).

 

Bagger został zaprojektowany głównie na rynek amerykański, gdzie w odróżnieniu do Europy maszyny w podobnej stylistyce są niezwykle popularne. Natomiast pod względem technologicznym to po prostu niewielka modyfikacja tourera  K 1600 GT.

Motocykl napędzany jest 160-konnym silnikiem o pojemności 1632 ccm w układzie rzędowym. Zewnętrznie największe różnice dotyczą tylnej części. Na pierwszy rzut oka widać, że znacznie niżej umieszczone jest siedzisko dla pasażera.

_BMW-K1600B-bagger-Daytona Bike Week01

 

Podobnie jak w klasycznym tourerze, w baggerze K1600 GT B dostępne są trzy tryby jazdy – deszcz, droga i sport.

Oprócz K1600 GT B na florydzkich targach zadebiutował nowy jednocylindrowiec BMW – pierwszy roadster tej marki z silnikiem o pojemności poniżej 500 ccm.

Daytona Bike Week 2017 to jedna z najważniejszych imprez motocyklowych w USA. Odbywa się od 10 do 19 marca na Florydzie.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.