Jeśli nie przerejestrujesz pojazdu w terminie – zapłacisz maksymalnie 1000 zł kary. Przepisy jeszcze nie zostały wprowadzone w życie, lecz taka zmiana może wejść w życie już od nowego roku. 

W całej sprawie chodzi o sprowadzanie pojazdów zza granicy i ich rejestrację. Bardzo często kierowcy miesiącami jeżdżą na obcych tablicach, ponieważ obecnie nie ma konkretnej sankcji prawnej dotyczącej takiej sytuacji. Zgodnie z prawem mamy wprawdzie obowiązek dokonania rejestracji w ciągu 30 dni, jednak ani sądy, ani policja za to nie karają, gdyż nie istnieje ani określony mandat, ani kara grzywny w takim przypadku.

Przeczytaj koniecznie: W 2020 roku zdrożeją obowiązkowe, coroczne badania motocykli?

Jeśli sprowadzimy samochód z terenu Unii Europejskiej, będziemy musieli go przerejestrować w ciągu miesiąca. W innym przypadku karę pieniężną nałoży na nas… starosta, ponieważ będzie to przewinienie na gruncie prawa administracyjnego. Natomiast środki z tego tytułu będą zasilały bezpośrednio budżet powiatu.

Nowe przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej już 1 stycznia 2020 r.1 KOMENTARZ

  1. A co z pojazdami ktore zostaly sprowadzone i nie są sprawne technicznie .Nie ma obowiązku naprawy w 30 dni a przecież nie uzyska pierwszego przegladu jesli jest niesprawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.