Kamera na kasku zarejestrowała niezwykłe zdarzenie. Para podróżująca przez Gwatemalę została napadnięta i obrabowana przez zamaskowanych bandytów, którzy okazali się wyjątkowo łaskawi, pozwalając bikerom na dalszą podróż.

Dwoje młodych ludzi wybrało się w podróż przez Gwatemalę na swoim Kawasaki KLR650. Skuszeni licznymi relacjami i opowieściami znajomych postanowili skorzystać z rzadziej uczęszczanych dróg. Niestety, podróżnicy mieli wyjątkowego pecha – w tym pięknym i na ogół bezpiecznym kraju spotkali na swej drodze zamaskowanych bandytów.

 Uwaga zbóje

Uzbrojeni w maczetę i pistolet przestępcy zabrali dziewczynie kierowcy pierścionki, zaś samego motocyklistę pozbawili tankbagu, w którym trzymał on iPoda, telefon i nieco gotówki. Napad miał miejsce na drodze między Santiago Atitlan i San Pedro La Laguna.

Mimo traumatycznego doświadczenia podróżnicy nie zamierzają rezygnować z dalszych podróży twierdząc, że takie sytuacje są wliczone w ryzyko podróżniczego życia.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

  1. Wiedzieli wcześniej, że będą jechać tą drogą. Na bank mieli cynk. Należałoby z tankbaga wyjąć pistolet i zastrzelić tak i jednego jak i drugiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.