Honda CBR600RR ustanowiła nowy rekord prędkości seryjnego motocykla klasy 600. Autorami sukcesu są inżynierowie Hondy, a jeden z nich, Shunji Yokokawa, był również kierowcą zwycięskiego motocykla. 

Zwycięska próba bicia rekordu odbyła się na słynnej słonej pustyni Bonneville w stanie Utah, która była już świadkiem wielu innych tego typu przedsięwzięć. Jest ona perfekcyjnie płaska i zapewnia wiele kilometrów prawie bezstresowej jazdy.

„Prawie”, ponieważ jest jeden haczyk, który pokrzyżował już plany wielu innym załogom. Na wysypanej solą powierzchni ciężko o dobrą przyczepność, ponadto dochodzi silny wiatr, który szybko zmienia strukturę podłoża.

Honda CBR600RR bije rekord prędkości

Właściwe przygotowanie motocykla i odrobina szczęścia sprawiły, że podjęta przez Yokokawę i jego team próba okazała się sukcesem. Ustanowili oni nowy rekord prędkości dla seryjnej klasy 600 cm3, wynoszący teraz prawie 275 km/h. Jak zapowiadają, wrócą na tę samą pustynię za rok, tym razem z Hondą CBR1000RR, więc rekord dla klasy 1000 cm3 jest w zasięgu ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.