Ponieważ w styczniu 2013 roku na aukcji w Las Vegas będzie można kupić należący kiedyś do Steva McQueena motocykl, przypominamy kultowe sceny motocyklowych pościgów z filmu “Wielka Ucieczka”.

Ucieczka motocyklem przed niemieckimi żołnierzami to jedna z najbardziej znanych scen motocyklowych w historii. A najbardziej spektakularnym momentem pościgu jest skok nad zasiekami. Co ciekawe, do służących w niemieckiej armii motocykli BMW został upodobniony brytyjski Triumph Trophy TR6 . Po latach scenarzyści wspominali, że motocykl otrzymał tylko stare siodełko i bagażnik.

Wielka ucieczka – sceny motocyklowe

Dlaczego nie zdecydowano się na użycie BMW? Ekipa pracująca nad filmem twierdziła, że przy prędkościach rozwijanych na planie “Wielkiej ucieczki” maszyny z mocowanym na sztywno do ramy tylnym kołem nie zdałyby egzaminu. Steve McQueen za kierownicą Triumpha był tak szybki, że kaskaderzy grający niemieckich żołnierzy nie byli w stanie dotrzymać mu kroku. Problem rozwiązano w prosty sposób. Powtórzono ujęcia, jednak w dublach McQueen zastąpił kaskaderów. W rezultacie aktor wcielił się w rolę uciekającego i goniących.

W tym roku na fali nieustającej popularności filmu Triumph wprowadził do sprzedaży limitowaną edycję 1100 sztuk motocykla Bonneville Steve McQueen, która została właśnie zainspirowana maszyną wykorzystaną w scenie z filmu „Wielka Ucieczka”. Model otrzymał wojskowe malowanie w kolorze khaki, mniejszy przedni reflektor oraz pojedyncze siedzenie, za którym znajduje się bagażnik zastępujący miejsce dla pasażera.

Nakręcony przez McQueena film o życiu zawodowych motocyklistów “On Any Sunday”można zobaczyć tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.