Elektryczny skuter Kubo. Jednośladowy dostawczak [CIEKAWOSTKI]

-

Skuter z przestrzenią ładunkową w ramie – to pomysł na miejski transport, nad którym pracuje amerykańska firma Lit Motors. Niewielki jednoślad o nazwie Kubo napędzany będzie, jak na pojazd przyszłości przystało, silnikiem elektrycznym.

Lit Motors konsekwentnie szuka nowych nisz rynkowych dla swoich pojazdów. Kubo to niezwykły skuter o kwadratowym kształcie, z centralnie umieszczonym sporym bagażnikiem, określany przez swoich twórców jako „pickup na dwóch kołach”. Porównanie oczywiście mocno na wyrost, ale bagażnik o wymiarach 55 x 55 cm to rzecz w świecie jednośladów nader rzadko spotykana. W górnej części ramy umieszczono haki do przymocowania bagażu, można też użyć specjalnej siatki. Dodatkowy mały schowek umieszczono pod siedzeniem kierowcy.

Kubo – skuter pick-up

Podłoga skutera umieszczona jest bardzo nisko, w celu korzystnego położenia środka ciężkości. Napęd Kubo to silnik elektryczny generujący 4 KM, pozwalający rozpędzić się do ponad 70 km/h. Baterie pojazdu zapewniają zasięg ok. 80 km. Nowy projekt Lit Motors może być ciekawym rozwiązaniem dla drobnych przedsiębiorców, takich jak dostawcy pizzy lub listonosze. Przyda się także w codziennych zakupach. Producent na popularnym portalu Kickstarter zbiera fundusze na uruchomienie produkcji seryjnej. Szczerze życzymy sukcesu, jak na ironię pudełkowaty skuter to znakomity przykład myślenia „out of the box”.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY