pt, 14 Maj 2021

8 zmian w mapach Google 2021 – nie tylko dla kierowców

-

Mapy Google cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, chociaż trzeba przyznać, że bardziej wymagający podróżnicy korzystają ze specjalistycznych aplikacji. Wobec tego internetowy gigant musi notorycznie przeprowadzać znaczące zmiany, aby przyciągnąć do siebie niezainteresowanych, ale również zostawić przy jej użytkowaniu tych, którzy w obecnych czasach mają ogromny wybór wśród smartfonowych map.

Mapy Google są aplikacją bardzo często aktualizowaną, chociaż wielokrotnie zdarza się, że wiele dodanych funkcji nie jest dostępnych w naszym kraju. Zazwyczaj jest to kwestia czasu, ale te najciekawsze z nich trafiają do nas zazwyczaj z dosyć sporym opóźnieniem.  Teraz stoimy u progu naprawdę dużych zmian, i dla użytkowników przygotowane zostało 8 zupełnych nowości.

Nawigacja w budynkach

Przede wszystkim pojawi się funkcja, która umożliwi nawigowanie chociażby w centrach handlowych, stacjach metra czy na lotniskach. No w końcu!

Strefy czystego transportu

Dla kierowców została przygotowana natomiast informacja odnośnie stref czystego transportu w mieście. Przed wjazdem otrzymamy stosowne ostrzeżenie, ale również przedstawiona zostanie alternatywna trasa, która pozwoli na jej ominięcie.

Zamów jedzenie przez google maps

Szalejąca pandemia sprawiła, że aplikacja zyskała możliwość zamawiania jedzenia i odbierania posiłków z restauracji, chociaż początkowo taka opcja dostępna będzie jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Czy można oddychać pełną piersią?

Poza tym na bieżąco będzie informowani o jakości powietrza na danym obszarze.

Eksperci z UE przedstawili datę, kiedy będzie można jechać na “normalne” wakacje! Kto będzie zmuszony posiadać paszport szczepionkowy?

Dokładne odwzorowanie architektury

Google rusza również z funkcją oglądania budynków w trybie 3D, dzięki czemu będziemy jeszcze łatwiej mogli odnaleźć interesującą nas nieruchomość.

Ekologicznie i tanio

Najciekawszą opcją, która niebawem powinna się pojawić będzie możliwość wyboru przygotowanej przez aplikację trasy, która pozwoli zaoszczędzić nam najwięcej paliwa. Wybór tej drogi sprawi, że podczas podróży wyprodukujemy najmniejsza ilość CO2, spośród pozostałych opcji.

Musimy przyznać, że to ciekawe i przydatne funkcje, tak samo jak dodatkowy widok odległości oraz czasu podróży z podziałem na całą drogę i wybrane przez nas przystanki.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Czym jest scrambler? Co to za motocykl? Czym się charakteryzuje [Benelli, Ducati, Triumph]

Dawno, dawno temu, kiedy na rynku motocyklowym nie było jeszcze takich podziałów, a motocykl miał być przede wszystkim uniwersalnym pojazdem, służącym do przemieszczania się...

Starcie miejskich urwisów – Zontes 310R i BMW G 310 R 2021 [dane techniczne, test, opis]

Przeznaczeniem prezentowanych motocykli nie są długie wyprawy, tory wyścigowe czy bezdroża. Jest jednak miejsce, gdzie sprawują się nad wyraz dobrze, sprawdzając się lepiej od...

Yamaha XSR 125 pojawi się w Europie?

W segmencie motocykli o pojemności 125 cm3 kupujący mają naprawdę ogromny wybór. Cieszy fakt, że producenci jednośladów coraz więcej uwagi poświęcają niewielkim pojemnościom, które...

BMW R 18 i R 18 z nowymi opcjami wyposażenia

BMW R 18 to model, który swoją premierą mocno namieszał w motocyklowym świecie. Nie ma się co dziwić - piękne połączenie wyjątkowego designu z...

Elektromobilność w Europie – jak daleko w zestawieniu jest Polska?

Temat elektromobilności nie daje za wygraną. Co rusz pojawiają się nowe informacje, badania i ankiety, które mają za zadanie nie tylko znaleźć i zachęcić...