Trzeba przyznać, że producenci motocyklowych akcesoriów wyznają jedną, niezbędną dla motocyklistów zasadę – bezpieczeństwo przede wszystkim. W związku z ogromnym naciskiem na zdrowie fanów jednośladów, co rusz pojawiają się nowe rozwiązania mające poprawić ochronę kierującego. Alpinestars stworzył wreszcie coś dla fanów bezdroży i offroadu.

Stworzenie poduszki powietrznej dla motocyklistów nie należy do łatwych zadań, przede wszystkim dlatego, że motocykle mogą być używane w różnoraki sposób, w zależności od prezentowanego przez nie segmentu. Ponadto muszą być one integralną częścią stroju motocyklowego, który nie będzie ograniczać ruchów kierowcy, a jego czujniki będą w stanie skutecznie rozróżnić wypadek od kontrolowanych akrobacji. Dlatego logarytmy muszą być dostosowane do stylu jazdy – sportowego, miejskiego czy off-roadu, aby mogły skutecznie reagować.

Alpinestars postanowił stworzyć poduszki powietrzne dostosowane do danego segmentu jednośladów, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo motocykliście. Teraz asortyment włoskiej firmy zostanie uzupełniony o Tech-Air Off-Road, rozwiązanie dla fanów błota i bezdroży. Specjalna kamizelka będzie zakładana pod ubranie, a jej budowa została uwzględniona o ruchy, które wykonywane są podczas jazdy w terenie. Poduszki zostały umiejscowione tak, aby chroniły miejsca najbardziej narażone podczas upadku poza drogami asfaltowymi.

Co ciekawe, Alpinestars poinformował, że część zawodników startujących w tegorocznym rajdzie Dakar zostanie wyposażona w owe poduszki powietrzne. Nie dość, że będzie to niezła reklama, to przede wszystkim ostateczny sprawdzian, przeprowadzony w maksymalnie hardcorowych warunkach przez najbardziej wymagających zawodników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.