Trampki motocyklowe? Kto to w ogóle wymyślił – przeleciało mi przez głowę, gdy dostałem redakcyjne zadanie przetestować ten typ obuwia motocyklowego. Albo trampki, albo buty z prawdziwego zdarzenia! Teraz, prawie po całym sezonie jazdy, mam zupełnie inne zdanie na ten temat…

Przez ostatni czas, przez kilka sezonów – zimą, latem, w deszcz i słońce, jeździłem w butach taktycznych. Ceniłem je za wygodę i uniwersalność. Prawda – nie były wodoodporne, ale za to szybko schły. Usztywniały kostkę, a przy tym można było w nich chodzić godzinami, bez dodatkowego zmęczenia i dyskomfortu – do tego zostały przecież stworzone.

Nic nie może wiecznie trwać – jak śpiewała Anna Jantar, i na początku tego sezonu kupiłem porządne, wysokie buty motocyklowe, a na początku lata trafiła się okazja do przetestowania trampek Shima Blake Boots.

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Przyznam, że zakładałem je z małymi oporami, bo sądziłem, że nie zapewnią odpowiednio wysokiego bezpieczeństwa moim kończynom. Jednak idealnie pasowały do neoklasyków, którymi najczęściej jeżdżę i ten argument przeważył.

Trampek trampkowi nierówny

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Popularnie zwane trampkami, nie mają nic wspólnego z chińskim obuwiem, które cieszy się niesłabnącą popularnością. No, może poza ogólnym wyglądem. Blake, to dobrze przemyślane buty motocyklowe. Ich konstrukcja, rozmieszczenie wszytych usztywnień, wzmocnienia w miejscach styku z dźwigniami zmiany biegów, dobitnie to potwierdzają.

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Trzeba też przyznać, że wzmocnienia są dobrze ukryte i nie psują linii butów. A wygląd, w tym przypadku może mieć znaczenie decydujące, gdyż są dedykowane osobom ceniącym klasę w stylu vintage.

Wzmocniono i utwardzono okolice pięt, palców i kostek, czyli miejsca najbardziej wrażliwe. Również podeszwa ma wzmocnienia, rozłożone poprzecznie.

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Całość wykonano z dobrej klasy skóry bydlęcej.

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Wygląd jest mocną stroną Shima Blake. W codziennym użytkowaniu, ma to jednak znaczenie drugorzędne.

W codziennej jeździe i długiej trasie

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Moje blejki używam już czwarty miesiąc. Zarówno podczas dojazdów do pracy, jak i w turystyce motocyklowej. Pierwsza myśl po przesiadce ze zwykłych butów motocyklowych – jakie one są lekkie. A do tego bardzo wygodne. Na dodatek łatwe w zakładaniu, bo sznurówki, to tak naprawdę to element dekoracyjny. Aby pozbyć się Blakeów ze stóp, wystarczy rozsunąć zamek, umieszczony po wewnętrznej stronie. W zakładaniu pomagają zaś specjalne paski, przymocowane w tylnej części.

Jaki tani uchwyt na telefon do motocykla czy roweru? Test chińskiego GUB-85 [wady, zalety, opinia]

Podczas jazdy w upałach dobrze przydają się perforacje w skórze, dając stopom nieco ulgi.
W Shima Blake można normalnie spacerować, zwiedzać, choć z uwagi na kształt bieżnika, raczej nie nadają się do chodzenia po górach.

Shima Blake Boots trampki wady zalety opinia cena test

Oczywiście podczas chodzenia nie dają takiego poczucia komfortu, jak zwykłe trampki, ale są o niebo lepsze, niż wysokie buty motocyklowe, w których chodzenie staje się z czasem udręką. W tym przypadku takiego odczucia nie miałem.

Ciemne strony Blakeów

Są to buty zdecydowanie na wiosnę, lato, na ciepłe i słoneczne dni. Trampki te nie lubią wody. Może nie chłoną jej, jak przysłowiowa gąbka, ale też i nie zapewniają wodoodporności, jak zwykłe motocyklowe buty. W pewnym stopniu odpowiadają za to perforacje w skórze. Cóż – coś za coś. Z drugiej strony szybko schną i nie trzymają wilgoci.

Drugim i ostatnim minusem jest to, że podeszwa słabo trzyma się na rozgrzanej, letniej nawierzchni, zroszonej deszczem.

Schuberth SR2 – sportowy kask idealny do użytku codziennego [TEST, opinia, cena, wady, zalety]

Czy są to poważne wady? Dla mnie nie. Te kilka miesięcy z Blejkami przekonało mnie do tego typu obuwia. Warto też wspomnieć, że intensywne użytkowanie nie wywarło na nich większego wrażenia. Nadal są w doskonałym stanie.

Cena to około 460 złotych i trzeba przyznać, że buty są jej warte. Dostępny jest również wariant z brązowej skóry, z jasną podeszwą. Producent oferuje rozmiary od 41 do 46.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.