czw., 07 lip 2022

Adam Frąckowiak zajmuje II miejsce na przerwanej I rundzie Gran Prix Polski 1/4 mili

-

W miniony weekend rozegrano pierwszą w tym roku edycję Grand Prix Polski 1/4 mili. W zawodach brał udział nasz zawodnik, Adam Frąckowiak, dla którego były to niezwykle ważne zawody po dosyć nieudanych kwietniowych, przedsezonowych testach. Ostatecznie zajął 2 miejsce, ale po zawodach pozostał ogromny niedosyt… Dlaczego? O tym opowie już sam zawodnik.

Adam Frąckowiak: Jeśli chodzi o zawody, to one rozpoczynają się dla nas dużo, dużo wcześniej przed pierwszą edycją wyścigów w danym sezonie. Przygotowania do zawodów trwają praktycznie całą zimę i od tego jak przepracujemy ten czas, zależą w dużej mierze wyniki sezonowe. Zakup odpowiedniej liczby pełnych kompletów sprzęgieł, tylnych opon, przegląd motocykla oraz przede wszystkim coraz to nowe poprawki, pozwalające na urwanie kolejnych setnych dziesiątych sekundy. Z resztą dokładnie widać co w tym roku było robione w moim motocyklu, bo przecież nagrywaliśmy o tym odcinek na YT:

Ale może przejdę do mojego startu w pierwszej edycji tegorocznego Grand Prix Polski 1/4 mili. Z wyników osiągniętych na torze jestem naprawdę mega zadowolony, ponieważ testy, które zrobiliśmy z moją ekipą w kwietniu mocno mnie rozczarowały. Po modyfikacji motocykla u Przemka Badowskiego w SpeedBike miałem bardzo wielki apetyt na dobre wyniki. Zbagatelizowałem trochę temat, myśląc że łatwo będzie mi opanować motocykl na nowych ustawieniach, z nową mocą, ale jednak okazało się to dużo trudniejsze niż myślałem. Motocykl w prawo, ja w lewo – no po prostu się nie dogadywałem z maszyną.

Adam Frąckowiak zajmuje II miejsce na przerwanej I rundzie Gran Prix Polski 1/4 mili

Ale… pierwsza runda wyścigów zmieniła wszystko! Przede wszystkim pracowałem nad sobą mentalnie, aby na tor wjechać pozytywnie nastawionym. Psychika jest niezwykle ważna, kiedy chce się coś osiągnąć, poprawić własne rezultaty, przesunąć granicę jeszcze dalej. Dodatkowo zacząłem czuć nowy silnik, zgraliśmy się wreszcie. Najpierw zrobiłem test, startując z samego dołu, strzelając z gazu, w 30% przytrzymując sprzęgło. Dobre wyniki dały mi pewność, że będzie naprawdę dobrze. Do zawodów przystąpiłem stosując, jak zawsze, procedurę startu, ale połączoną tym razem ze strzałem z klamki. Połączenie tych dwóch styli startu okazało się bardzo skuteczne. Czułem się bardzo mocny.

Adam Frąckowiak zajmuje II miejsce na przerwanej I rundzie Gran Prix Polski 1/4 mili

Niestety starty popsuł nam deszcz, który nie pozwolił na rozegranie półfinału ani finału. Z tego powodu jestem bardzo smutny. Żałuję bardzo, że nie doszło do dalszych konfrontacji, ponieważ mój rywal, Paweł Ratajczak, uzyskał najlepszy czas 9.100, a ja miałem swój najwyższy wynik 9.128.

Adam Frąckowiak zajmuje II miejsce na przerwanej I rundzie Gran Prix Polski 1/4 mili

To pozwoliło Pawłowi zająć pierwsze, a mi drugie miejsce – przypisane po osiągniętych do tej pory czasach. Mam przez to duży niesmak i niedosyt ścigania. Pocieszam się, że będzie jeszcze 5 rund, dwudniowych rund, na których naprawdę będzie się działo, a pogoda mam nadzieję, już nie pokrzyżuje mi planów.

Adam Frąckowiak zajmuje II miejsce na przerwanej I rundzie Gran Prix Polski 1/4 mili

Pierwsza runda napawa mnie optymizmem. Jest progres, jest symbioza z motocyklem, wszystko idzie w dobrym kierunku. Czuję, że pewna bariera została przeze mnie przełamana i może być tylko lepiej. Jedziemy dalej!

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Dziesięć wersji Hondy Rebel na festiwal Wheels and Waves we Francji

Prezentowane customy powstały w oparciu o modele CMX500 oraz CMX1100. Są one dziełem europejskich firm tuningowych, między innymi z Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. https://motovoyager.net/newsy/honda-rebel-doskonala-propozycja-na-pierwszy-duzy-motocykl-czeka-w-salonach-hondy/ Wheels...

Wyścigi Jet & Drag Show – Piła 19 czerwca 2022 roku – relacja Norberta Stachurskiego

Na zawody Jet & Drag Show wybrałem się wyjątkowo dzień wcześniej, to jest 18 czerwca 2022 roku, aby zdążyć wypocząć przed zawodami, ponieważ prognozy...

Zakończył się trzeci Rajd Motocyklowy Weteranów

Rajd jest wyrazem hołdu składanego przez polskich żołnierzy oraz funkcjonariuszy służby mundurowych - uczestników misji zagranicznych, kolegom poległym podczas wykonywania zadań. Autorami tekstu są: Jacek...

Nowy cruiser Keeway K-Light trafia do sprzedaży [opis, dane techniczne]

Keeway na dobre zadomowił się na światowych rynkach. Choć to chińska marka, to jest dowodem, że produkty z tego kraju nie muszą oznaczać bylejakości...

Kawasaki Z650RS [dane techniczne, recenzja, opinia, opis, spalanie]

W 1969 roku do salonów sprzedaży wjechała Honda CB750. Trzy lata później Honda musiała zmierzyć się ze swoim pierwszym konkurentem, Kawasaki Z1. Do końca...