Wydaje się, że takie stwierdzenie to truizm. Tyle się mówi i pisze, że jakość opony jest ważna dla bezpieczeństwa na drogach. Nie tylko bezpieczeństwa kierującego, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego, w tym również  pieszych. O wpływie opon, ich jakości i jak one się zachowują w warunkach jazdy wypowiadali spece od jazdy, tacy jak Kuba Giermaziak, Krzysztof Hołowczyc.

 

Wszyscy oni potwierdzali, że jakość opon, ma wielki wpływ na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Przy czym jakość opon, to nie tylko jest wysokość bieżnika, czyli to czy opona jest „łysa” czy też nie, ale również skład mieszanki, rodzaj opon co do pory roku, na którą jest przeznaczona, a nawet to ile opona ma lat.

Używka, a może nowa opona?

Wielu użytkowników samochodów nie tylko osobowych, ale i dostawczych, czy też ciężarowych zastanawia się nad tym jak zaoszczędzić na eksploatacji pojazdu. Jednym z pomysłów jest kupowanie oraz używanie w swoich samochodach opon używanych. To są opony najczęściej po regeneracji, a więc ponownie bieżnikowane. Koszt takich opon jest bardzo niski, a ich wygląd sugeruje, ze będzie na nich można pojeździć jeszcze przez następne kilka sezonów. Jest jednak jedno „ale”. Nic tak naprawdę nie wiadomo na temat tych opon. Być może taka opona brała udział w zdarzeniu drogowym, w którym jej struktura wewnętrzna – siatka wzmacniająca została naruszona. Taka opona nie będzie już tak bezpieczna jak opona nowa. Warto się zastanowić, czy warto narażać swoje bezpieczeństwo za kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych?

Nowa, ale gdzie?

Najczęściej tym co kusi kierowców do kupowania opon używanych jest cena. Faktycznie, ceny niektórych opon, szczególnie tych z wyższej półki mogą powalać. Szczególnie jeśli kupowane są w tradycyjnych serwisach wulkanizacyjnych. Jest jednak sposób na kupowanie tanie, nawet dobrych opon. Taką możliwość dają sklepy internetowe takie jak Tirendo. Sklepy internetowe, dzięki obniżeniu kosztów funkcjonowania, mogą zaoferować opony tańsze o kilkanaście do kilkudziesięciu procent, niż w przypadku opon kupowanych w tradycyjny sposób. Często również, aby przyciągnąć klientów, sklepy internetowe z oponami proponują wyprzedaże, kiedy nawet opony klasy premium można kupić w cenie opon budżetowych dostępnych w zaprzyjaźnionym serwisie opon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.