Choć według obiegowej opinii dobra poleasingowe nie należą do najbardziej wartościowych – to tylko pozory. Zainteresowanie samochodami poleasingowymi rośnie w naszym kraju w ogromnym tempie. Zamiast sprowadzać auta z zagranicy coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z aukcji poleasingowych. W większości  przypadków auta na aukcjach pochodzą z Polski, były użytkowane tylko przez jednego właściciela, a ich historia jest doskonale udokumentowana. Czego chcieć więcej?

Aukcje poleasingowe to prawdziwa gratka dla sprytnych. Chcesz wiedzieć jak kupować poleasingowe dobra, aby służyły Ci jeszcze przez długi czas? Przeczytaj nasze wskazówki.

Sprawdź stan techniczny

Przy wyborze auta poleasingowego najważniejszą kwestią jest jego stan techniczny. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, sprawdź rzetelnie wszystkie kluczowe parametry. Bardzo ważne będą: przebieg, stan zawieszenia, lakieru i opon oraz wygląd wnętrza samochodu.

Wybieraj stosunkowo nowe auta

Decydując się na zakup auta poleasingowego, zwracaj uwagę na takie samochody, które są stosunkowo nowe (nie mają więcej niż 5 lat).

Biorąc pod uwagę fakt, że samochody używane w firmach są regularnie serwisowane w autoryzowanych serwisach, często zdarza się, że ich stan techniczny jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku aut eksploatowanych przez osoby prywatne.

Co ważne, samochód z aukcji poleasingowej może być o 20-30% tańszy niż takie samo auto z prywatnych rąk.

Postaw na luksusowe modele

Auta wysokiej klasy, użytkowane przez pracowników firm, są zazwyczaj dedykowane managerom wyższego szczebla, prezesom i członkom zarządu. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że eleganckie, luksusowe auto będzie zdecydowanie mniej wyeksploatowane niż samochód pracującego w firmie handlowca, który krążąc od sklepu do sklepu przejeżdża dziennie setki kilometrów.

Poszukaj możliwości leasingowania auta z aukcji

Jeśli nie chcesz lub nie możesz kupić samochodu za gotówkę, możesz postarać się o sfinansowanie nowego auta przy pomocy umowy leasingowej. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej korzystne niż kredyt. Firmy leasingowe są mniej restrykcyjne niż banki, a do złożenia wniosku wymagają jedynie podstawowych dokumentów. Jeśli prowadzisz firmę, leasing umożliwi Ci także wygenerowanie sporych oszczędności.

Znajdź sprawdzonego partnera

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem floty poleasingowej, poszukaj auta za pośrednictwem sprawdzonej, wiarygodnej firmy. Jest to gwarancją nie tylko bezpieczeństwa transakcji, ale również atrakcyjnych cen. Jeśli zdecydujesz się na wybór doświadczonej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, możesz mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów nie zapadnie się pod ziemię, jak może się to stać w przypadku małych „firm krzaków”.

Liderzy na rynku leasingu mogą poszczycić się imponującym wyborem aut, dlatego korzystając z ich usług masz większą szansę znalezienia wymarzonego modelu. Jeśli chcesz mieć gwarancję udanej transakcji i szerokiego wyboru poleasingowych aut, skorzystaj z aukcji poleasingowych Raiffeisen Leasing. Raiffeisen Leasing to gwarancja znakomitej obsługi i udanej transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.