Chcesz wykupić ubezpieczenie OC? Dobrze przeanalizuj ofertę poszczególnych firm ubezpieczeniowych. A jest ich naprawdę sporo – nie zawsze największe i najsilniej reklamujące się firmy mają w rzeczywistości najkorzystniejsze warunki.

Myślisz, że jesteś doskonałym kierowcą i jeździsz bezwypadkowo? To brawura, żeby nie powiedzieć lekkomyślność. Za każdym razem, gdy wyruszasz nawet w krótką trasę, może się Tobie coś przydarzyć. Nawet drobna stłuczka, jeśli będzie z Twojej winy, może okazać się kosztowna w skutkach. Trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Czasem mogą być to niewielkie kwoty – ale nawet kilkaset złotych lepiej jest mieć niż nie mieć. To dlatego ubezpieczenie OC powinien mieć każdy odpowiedzialny i rozsądny użytkownik czterech kółek.

Wysokość składki nie zawsze jest miarodajna

Przeglądając ofertę firm, które oferują polisy OC, można dostać zawrotu głowy. Każda z nich reklamuje się jako ta, która ma najniższe stawki. W rzeczywistości w umowie ubezpieczenia mogą się pojawić zapisy, które sprawią, że z pozoru niska kwota znacząco wzrośnie. Dobrym sposobem jest porównanie ofert kilku firm, zarówno kwot składek, jak i dodatkowych warunków czy obostrzeń. Te bowiem są dużo ważniejsze niż sucha kwota podawana w reklamach telewizyjnych i na internetowych banerach.

Wyrządzisz szkodę? Stawka wzrośnie

Gdy już będziesz szczęśliwym posiadaczem ubezpieczenia OC, nie znaczy to, że możesz pozwolić sobie na szarżowanie za kierownicą. Owszem, gdy przydarzy się zdarzenie drogowe, w którym będziesz sprawcą, koszty naprawy samochodu pokrzywdzonego pokryje Twój ubezpieczyciel. Ale dobrze sobie to odnotuje w papierach i kolejna składka może już być sporo wyższa. I odwrotnie – kierowcy, którzy jeżdżą bezwypadkowo, mogą liczyć na spore promocje i obniżki.  To pozytyw nie tylko dla portfela osoby opłacającej składki, ale też wszystkich użytkowników dróg. Kierowcy, którym zależy na niższych składkach, jeżdżą bezpieczniej, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo na drogach.

 artykuł sponsorowany

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ