KTM pracuje nad rozwojem nowych rzędowych twinów o pojemnościach 500 i 800 cm3. Jednostki napędowe średnich pojemności są kluczem do sukcesu na najbardziej obiecujących rynkach – w Azji i Ameryce Płd.

KTM odnotował w zeszłym roku rekordowy wzrost sprzedaży motocykli, który uplasował go na pierwszym miejscu listy najszybciej rozwijających się firm tej branży na świecie. Duża w tym zasługa bardzo chłonnych rynków – Azji i Ameryki Południowej, gdzie najlepiej sprzedają się niezbyt drogie maszyny klasy średniej, takie jak np. Duke 390.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zarząd firmy postanowił pójść za ciosem i zapowiedział wprowadzenie w ciągu trzech najbliższych lat gamy pojazdów z nowymi dwucylindrowymi silnikami rzędowymi o pojemnościach 500 i 800 cm3.

Rzędówki KTM (1)Będą one projektowane głównie z myślą o rynku indyjskim i tam też produkowane, co pozwoli na uniknięcie wysokich ceł i zachowanie finalnej ceny pojazdu na akceptowalnym poziomie.

Rzędówki KTM (2)Rynek europejski jest już mocno nasycony, stąd nie dziwi tęskny wzrok prezesów koncernów motoryzacyjnych skierowany na wschód. Za jakiś czas to my będziemy motocyklową egzotyką, choć być może bardziej trafne określenie to skansen.

W tej chwili to, co w naszej branży najważniejsze dzieje się w Azji i tamtejsze upodobania będą kształtować pojazdy dostępne u nas. Znak czasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.