Po statystykach sprzedażowych BMW i Ducati, czas wziąć pod naszą redakcyjną lupę kolejny koncern Pierer Mobility, do którego należą marki KTM i Husqvarna. Dzięki danym Pierer Mobility możemy przedstawić wam liczbę sprzedanych w 2019 roku motocykli tych dwóch producentów.

Jak chwalą się obie marki, połączone wysiłki przyniosły kolejny rekord sprzedaży. Dodatkowo 2019 rok był 9. rokiem z rzędu, w którym grupa uzyskała wzrost sprzedaży. W ubiegłym roku sprzedano dokładnie 290 099 motocykli, co oznacza 7% wzrost względem roku ubiegłego. Odpowiednio ze wzrostem liczby sprzedanych motocykli, zwiększył się dochód do 1,520 miliarda euro. Natomiast zysk (EBITDA) wzrósł aż o 14%, co w końcowym rozrachunku dało grupie 240 milionów euro.

Rozbijając koncern na KTM i Husqvarnę jasno widać, że obie marki zaliczyły wzrost słupków sprzedaży, pomimo tego, że popyt na niektóre segmenty motocykli zdecydowanie przygasł. Globalny rynek klasy 1200cm3+ zaliczył spadek o 6,3%, natomiast KTM odnotował ponad 14% wzrost sprzedaży. Biorąc pod uwagę region zbytu, tendencja wygląda dość podobnie do strategii BMW i Ducati. W Europie zaprocentowało to wzrostem sprzedaży o 8,9%. Grupa KTM wzrosła o 6,9%, przy czym sprzedaż austriackiej marki wzrosła na naszym kontynencie o 12%. Tendencja spadkowa utrzymuje się w Ameryce Północnej również dla grupy KTM – spadek o 2,7% w stosunku do 2018 roku. Co ciekawe od 3,6-9,7% motocykli sprzedanych w Stanach Zjednoczonych było spod znaku Husqvarny lub KTM. Za wzrost sprzedaży odpowiada rynek wschodni, a w szczególności Indie oraz partnerstwo z Bajajem, które pomogło w osiągnięciu zysku w wysokości 37%.

Prognozy sprzedaży na 2020 rok są pozytywne. Grupa KTM liczy na ponowny wzrost słupków sprzedażowych o około 8-10%, ze względu na rozwój motocykli elektrycznych i przejęcie Gas-gasa. Czy takie działanie pozwoli na rekord sprzedaży 10. rok z rzędu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.