pon., 06 gru 2021

Dlaczego warto kupić BMW z pakietem M?

-

Nie każdy wie, że BMW, które powstało w 1916 roku początkowo specjalizowało się w przemyśle lotniczym. To właśnie stąd do dziś w logo firmy odnajdziemy sentymentalne nawiązanie do lotnictwa – okrągły znaczek, w którym zamknięte jest śmigło samolotowe, a wszystko to w biało-niebieskich barwach Bawarii.

Ten południowoniemiecki land odnajdziemy też w pełnej nazwie firmy, bo BMW to nic innego jak skrót od Bayerische Motoren Werke, czyli w dosłownym tłumaczeniu –  bawarskie zakłady silnikowe.

Zamykając wątek historyczny przedsiębiorstwa warto wspomnieć, że pierwsze seryjne auto zostało wyprodukowane przez BMW w 1929 roku.

M, X, d, e, h… czyli alfabet BMW tylko dla wtajemniczonych

Od lat sześćdziesiątych XX w. przy oznaczaniu poszczególnych klas modeli stosowano odniesienie do pojemności silnika. Potem, na początku lat siedemdziesiątych nieco je zmodyfikowano wraz z premierą BMW 520. Jego nazwa oznaczała model serii 5, a liczba 20 odnosiła się do silnika o pojemności 2.0.

Obecnie poza trzema cyframi w nazwie danego modelu używa się dodatkowo liter, np. d – dla silników wysokoprężnych, x – wyposażonych w napęd xDrive, czyli na cztery koła, czy h – dla wodorowych.

Pod koniec lat osiemdziesiątych wprowadzono w nazewnictwie modeli po raz pierwszy literę alfabetu. Dotyczyło to sportowego modelu BMW Z1. W kolejnej serii samochodów, sportowo-użytkowych, czyli w popularnych SUV-ach, wykorzystano literę „X”. Stąd mamy BMW X3, X4, X5 i X6.

Wśród wszystkich liter z alfabetu BMW króluje jednak tylko ta jedna – M, sygnowana przez sportowe ramię tej marki.

BMW M Performance

Samochody M Performance to osobna, sportowa kategoria w ramach marki BMW. Łączą je takie cechy jak dynamika, charakter, precyzja wykonania, a to wszystko przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Auta te mają charakterystyczne detale znajdujące się w nadwoziu, aby jeszcze bardziej podkreślić ich sportową duszę i indywidualizm.

Ważnym elementem filozofii M jest odpowiedzialność i bezkompromisowa dbałość o bezpieczeństwo. W związku z tym BMW oferuje szkolenia zarówno dla początkujących kierowców, jak i tych zaawansowanych, aby stale mogli podnosić swoje zdolności w zakresie bezpiecznego prowadzenia auta. Dzięki tego typu ćwiczeniom każdy, w kontrolowanych warunkach, może poznać granice swoich możliwości. Szkolenia odbywają się pod okiem ekspertów, na specjalistycznych i odpowiednio przygotowanych do tego torach szkoleniowych oraz wyścigowych.

Co kryje się za kultową literą M?

Jak już wspomnieliśmy, samochody BMW z pakietem M to dynamiczny, sportowy charakter w możliwie najlepszym wydaniu. Pakiet M możemy zastosować w wielu miejscach naszego auta, dobierając charakterystyczny lakier, montując odpowiednie koła, progi czy fotele.

Dedykowane pakiety lakierów M, o nazwach odwołujących się do najsłynniejszych torów wyścigowych świata to nawiązanie do gorących, sportowych emocji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje na pewno metalizowany kolor Ferric Grey, który spotkamy na lusterkach zewnętrznych. Wnętrze jest równie istotne. Tu króluje antracyt, który odnajdziemy m.in. na podsufitce i progach.

Fotele M zapewniają prowadzącemu auto bezpieczne i wygodne oparcie boczne. Z kolei wykonana ze skóry kierownica M daje pewność sterowności nawet w najcięższych warunkach drogowych. Warto w tym miejscu dodać, że dodatkowy pakiet sportowy M jest adaptowalny dla wszystkich modeli BMW. Dokładny jego zakres można odnaleźć w konfiguratorach wyposażenia poszczególnych aut.

Oznaczenie modelu M spotkamy również na zestawie wskaźników i na listwach progowych oraz na fotelach.

M w zasięgu ręki

Auta z opisanym pakietem M znajdziemy w salonach BMW M-Cars w dwóch lokalizacjach – w Krakowie oraz Nowym Sączu. Odwiedzić również można wirtualny salon dealera BMW M-Cars.

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Jaki pojazd w leasingu wybrać? Przegląd możliwości dla przedsiębiorcy [motocykl, samochód, elektryk, rower, hulajnoga]

Samochód osobowy to zdecydowanie najczęściej leasingowany rodzaj pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że przedsiębiorca może wziąć w leasing również wiele innych środków transportu. Z tą...

Motoryzacyjny dramat Europy. Akt czwarty – brak magnezu

Najpierw producenci pojazdów odczuli braki stali, potem półprzewodników, potrzebnych przy produkcji elektroniki. Następnie dał się odczuć brak metali ziem rzadkich, które są bezwzględnie potrzebne...

Rząd: Po co obniżać cenę paliwa, lepiej uświadomić nam, że jest tanie!

Rafinerie należące do Skarbu Państwa - Lotos i Orlen - ruszyły z kampanią marketingową przekonującą nas o tym, że paliwo nie jest drogie! Tak,...

Lwiątko wyrusza na podbój Europy – nowy Benelli Leoncino 125 niebawem trafi do salonów sprzedaży

Jedną z nowości niedawnego salonu EICMA był właśnie ten mały, włoski motocykl. Nie wywołał tylu emocji, co TRK800, ale naprawdę warto o nim wspomnieć. Do...

Motocykl po turecku – wyprawa starym KTM-em 990 ADV do Wschodniej Anatolii [cz.8: lepki upał, serwis Obeliska, śródziemnomorska plaża]

Historia, na którą się właśnie natknęliście, traktuje o charakterach ludzi, trudach letniej, trwającej miesiąc podróży po pięknej, zaskakującej i nieprzewidywalnej Turcji. Przed wami ósma...