Trasa przez Snake Pass warta jest odwiedzenia podczas wyprawy do Szkocji. Droga A57 znana jest ze stromych podjazdów i odbywającego się tutaj rajdu Tour of Britain, którego tradycje sięgają lat 50. ubiegłego wieku.

Trasa ma długość to 31 km. Została wybudowana w 1820 r. jako najkrótsze połączenie między Manchester i Sheffield. Cechuje się licznymi zakrętami i przede wszystkim dość zróżnicowaną wysokością nad poziomem morza.

Snake Pass(3)

Nie bez powodu droga A57 nosi nazwę Snake Road. Zawdzięcza to licznym zakrętom, które są szczególną atrakcją dla motocyklistów. Inną atrakcją jest gospoda Snake Inn, w której często umawiają się lokalni miłośnicy dwóch kółek. Trasa charakteryzuje się znacznymi nachyleniami – średnia wynosi 7%.

Snake Pass(2)

Trasa przebiega przez góry, dlatego zalegające zwały śniegu, które uniemożliwiają przejazd nie są niczym nadzwyczajnym. Droga jest wąska i kręta, dlatego też brytyjska policja odnotowuje na A57 zwiększoną liczbę wypadków drogowych.

Snake Pass(4)

Najlepiej odwiedzić te strony we wrześniu, kiedy zakwitają rozległe wrzosowiska. Na uwagę zasługuje także akwen Ladybower, wzdłuż którego biegnie część trasy. Urok tej drogi skłonił wydawców magazynu Auto Trader w 2009 r. do umieszczenia jej na liście najlepszych tras Wielkiej Brytanii.

Snake Pass(1)

Snake Pass – informacje

Długość trasy – 31 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 7%

Maksymalna wysokość – 512 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – średni

Snake Pass – mapa

Snake Pass – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.