[sam id=”24″ codes=”true”]Ostre górskie powietrze i długo zalegający śnieg to cechy charakterystyczne drogi na lodowiec Tiefenbachferner. Wyprawa w te rejony oprócz zmarzniętego nosa na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia.

Otztaler Gletscherstraße to znana trasa prowadząca na przepiękny lodowiec Tiefenbachferner w zachodniej Austrii. Położona jest w Alpach Otztalskich słynących z ponad 300 lodowców. Droga wspina się na wysokość 2830 m. npm. ale już od jego podnóża wasze nozdrza wypełni ostre alpejskie powietrze. 

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ötztaler Gletscherstraße(1)

Podróż rozpoczniecie w Solden aby kierować się na zachód drogą Otztaler Gletscherstraße. Jest to druga najwyżej położona asfaltowa trasa w Europie. Prowadzi ona do restauracji na zboczu lodowca a jej długość wynosi 15 km. Wspaniałe widoki i długo zalegający śnieg to codzienność tych stron.

Ötztaler Gletscherstraße(2)

Drogę wybudowano w 1972 roku a jej średnie nachylenie wynosi 11%. Z tego powodu spodziewajcie się kolarzy, którzy w trudnych warunkach trenują swoje nogi. Kilkanaście agrafek, które przyjdzie wam pokonać  w połączeniu z otaczającą aurą sprawi, że z pewnością tu powrócicie. Nieobcym widokiem są hasające kozice, które często lubią wylegiwać się na środku drogi.

[sam id=”11″ codes=”true”] 

Ötztaler Gletscherstraße(3)

Termos z ciepłą herbatą i dobra odzież to podstawa podczas wyprawy na Otztaler Gletscherstraße. Pod koniec drogi pokonacie najwyżej położony tunel w Alpach, który łączy lodowce  Rettenbach z Tiefenbachferner. W drodze powrotnej do Solden koniecznie zatrzymajcie się aby uwiecznić na zdjęciach piękne widoki. 

Ötztaler Gletscherstraße(4)

Ötztaler Gletscherstraße – informacje

Długość trasy – 15 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 11%

Maksymalna wysokość – 2830 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Ötztaler Gletscherstraße – mapa

Ötztaler Gletscherstraße – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.