[sam id=”24″ codes=”true”]Kitzbühel to jeden z najbardziej znanych kurortów narciarskich w Austrii. Miasto położone jest u stóp góry Kitzbüheler Horn, na która prowadzi jedna z najbardziej stromych dróg w Alpach. To miejsce niemal kultowe wśród rowerzystów.

Droga na Kitzbüheler Horn to jedna z wielu motocyklowych atrakcji Tyrolu. Niestety – tutejsza wysoko rozwinięta infrastruktura turystyczna oznacza konieczność wniesienia słonej opłaty za korzystanie z najpiękniejszych zakątków regionu. Wjazd na Kitzbüheler Horn kosztuje 4,50 euro za motocykl.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kitzbueheler Horn (3)Najwyższy punkt drogi na Kitzbüheler Horn położony jest na wysokości 1 996 m. npm. Ostatnie dwa kilometry są niedostępne dla ruchu kołowego – odcinek ten jest prywatną własnością ÖRF – państwowej telewizji austriackiej.

Kitzbueheler Horn (4)To właśnie ten ostatni odcinek jest jednym z najbardziej ekstremalnych podjazdów w Alpach – szosa ma szerokość jednego metra, zaś maksymalne nachylenie wynosi 22,3%. Na szczycie znajduje się wieża telewizyjna.

Kitzbueheler Horn (2)Nawierzchnia drogi w całości pokryta jest asfaltem. W zależności od warunków pogodowych dostęp możliwy jest od maja do października. Jednak nawet w słoneczne letnie dni droga wymaga ogromnej uwagi ze względu na liczne niezabezpieczone odcinki i śnieg zalegający w zacienionych miejscach.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kitzbueheler Horn (1)

Kitzbüheler Horn – informacje

Długość trasy 9,7 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie 22,3 %

Maksymalna wysokość 1 996 m. npm.

Serpentyny tak

Stopień trudności średni

Kitzbueheler Horn – mapa

 

Kitzbueheler Horn – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.