Motocykliści wjadą na łódzkie buspasy już w najbliższą niedzielę, 22 marca. Choć udogodnienie to na razie dotyczyć będzie tylko jednego szlaku komunikacyjnego, inicjatorzy akcji już cieszą się z osiągniętego sukcesu. 

O łódzkiej akcji, której celem było wprowadzenie motocykli na buspasy, pisaliśmy wielokrotnie. Długie starania lokalnych motocyklistów odniosły skutek – władze miasta w porozumieniu z policją zdecydowały się uruchomić program pilotażowy na jednym z korytarzy komunikacyjnych Łodzi.

[sam id=”24″ codes=”true”]

Już w najbliższą niedzielę, 22 marca, otwarty zostanie buspas prowadzący aleją Palki i ul. Kopcińskiego do al. Śmigłego-Rydza. W planach jest także udostępnienie pasa dla autobusów na ul. Inflanckiej – zarząd dróg zapowiada, że nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni.

Inicjator akcji “Buspas udostępniony motocyklistom” Tomasz Kacprzak, który pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego łódzkiej Rady Miejskiej, zapowiedział uroczysty przejazd motocyklistów. “Będziemy startować na alei Palki, spotykamy się przed południem koło ASP” – poinformował.

Nowe udogodnienie będzie uważnie obserwowane przez policję. W założeniu dany motocyklistom przywilej poruszania się pasem przeznaczonym dla autobusów ma za zadanie rozładować korki i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. Jeśli okaże się, że spełnia wymogi bezpieczeństwa, również pozostałe łódzkie buspasy zostaną dla motocyklistów otwarte.

[sam id=”24″ codes=”true”]

Tomasz Kacprzak ma również nadzieję, że dodatkowe przywileje zachęcą kierowców samochodów do korzystania z bardziej ekonomicznej alternatywy przemieszczania się. “Motocykl o pojemności do 125 ccm pali 2,5 litra na setkę. Żaden samochód nie jest tak tani w użytkowaniu” – zaznacza Kacprzak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.