[sam id=”24″ codes=”true”]Albula Pass to wspaniała propozycja na weekendowy wypad dla miłośników winkli. Każdy motocyklista powinien odwiedzić to miejsce – wysokogórska przyroda i rześkie powietrze nie pozwolą o nim zapomnieć. 

Przełęcz Albula to wysokogórski przejazd pod szczytami Alp Retyckich. Położona we wschodniej Szwajcarii jest przepiękną przełęczą zachęcającą zwłaszcza motocyklistów i kolarzy. Liczne zakręty i strome podjazdy to uczta dla miłośników dwóch kółek. Ogromną zaletą jest mały ruch samochodowy przez przełęcz.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Albula Pass(6)

Podróż rozpoczniecie w miejscowości La Punt-Chamues, w kantonie Gryzonia aby kierować się na zachód do Alvaneu. Droga wspina się na wysokość 2315 m. npm. Powietrze na przełęczy jest bardzo rześkie dlatego konieczne będą ciepłe skarpety i gruba podpinka. Długość trasy wynosi 38 km a jej średnie nachylenie to prawie 7%.

Albula Pass(3)

Budowę drogi ukończono w 1865 roku i stała się ona głównym połączeniem południowej Szwajcarii ze słynnym Davos. Po przejechaniu przełęczy koniecznie zawitajcie do tego wspaniałego uzdrowiska. Specyficzny mikroklimat panujący w okolicy pozytywnie wpłynie na wasze drogi oddechowe.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Albula Pass(2)

Trasa nie należy do najtrudniejszych. Plusem będzie mała ilość samochodów, których kierowcy wolą korzystać z Julier Pass. Droga w całości pokryta jest asfaltem, który tylko miejscami wymaga małego remontu. Wszelkie niedogodności zostaną wynagrodzone wspaniałymi widokami.

Albula Pass(5)

Albula Pass – informacje

Długość trasy – 38 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 7%

Maksymalna wysokość – 2315 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Albula Pass – mapa

Albula Pass – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.