Park Krajobrazowy Górna Orawa na Słowacji słynie z pięknych lasów, wilgotnych torfowisk oraz bardzo klimatycznych wsi. Najbardziej urokliwą drogą jest tutaj bez wątpienia 502.

Górna Orawa to jedno z najczęściej odwiedzanych przez motocyklistów miejsc. Niestety, zwykle przejeżdżają oni tędy w drodze do Liptowskiego Mikulasza lub Bańskiej Bystrzycy nie zatrzymując się i nie odkrywając piękna tego regionu.

Orawa7A Górna Orawa świetnie nadaje się zarówno na szybki niedzielny wypad, jak i na spokojny weekend w siodle. Najciekawszym szlakiem tego regionu jest droga nr 502 biegnąca z Kalinowa do Twardoszyna. Orawa3Mimo braku dzikich seperpentyn i karkołomnych stromizn, droga oferuje fantastyczną (na większości odcinka) nawierzchnię i niezwykłe widoki, co czyni podróż tędy niezapomnianym przeżyciem. Warto jednak pamiętać o pohamowaniu temperamentu, ponieważ słowaccy policjanci nie należą do pobłażliwych, a mandaty są sporo droższe niż w Polsce. OrawaTrasa jest bardzo dobrze przygotowana i utrzymana, a w wielu miejscach znajdziesz schludny i niedrogi pokój. Znacznie gorzej jest z kuchnią – droga 502 to nie główny szlak turystyczny. My polecamy restaurację Kýčera w miejscowości Zakamenne. Orawa3

Górna Orawa – informacje

Długość trasy: 74 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

Górna Orawa – mapa

Górna Orawa – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here