Rumgario – nadchodzimy! Zaczynamy grube testy porównawcze trzech V-Stromów

-

Jeśli chodzi o łączenie pracy z przyjemnością staramy się to robić przez cały sezon. Najbliższy tydzień będzie jednak szczególny. Zabieramy flagowe turystyki Suzuki na wyprawę do Rumunii i Bułgarii, które zbiorczo nazywamy Rumgarią. Przed nami kilka tysięcy kilometrów przygody w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Asfalty i szutry, znane miejsca turystyczne i totalne odludzia. Spanie w pensjonatach i na dzikich kempingach. Osią naszej wyprawy będą potężne pasma górskie, ciągnące się zawijasami przez Rumunię i Bułgarię – Karpaty, Stara Płanina, Rodopy, Riła i Pirin. Spodziewamy się zarówno upałów, jak i ulewnych deszczy, a może gdzieś jeszcze trafi się zalegający śnieg?

Test Suzuki V-Strom 800 DE – rozdwojenie jaźni… [nowość 2023, dane techniczne, cena, waga, masa]

Trzy japońskie rumaki

Na ten wyjazd zabieramy trzy motocykle Suzuki V-Strom: nowego 800DE, zmodernizowanego 1050 oraz najwyższego w stawce 1050DE. Pierwszego z nich mieliśmy okazję testować dosłownie przed chwilą na Kaszubach, w czasie redakcyjnego porównania dziewięciu motocykli adventure. Zajął tam doskonałe, drugie miejsce. Nowy, znakomicie pracujący rzędowy silnik, świetny zawias i jak zwykle w Suzuki wzorowa ergonomia – jadący nim Kamil będzie miał na pewno masę frajdy!

Rumgario – nadchodzimy! Zaczynamy grube testy porównawcze trzech V-Stromów

Brzoza wybrał standardowego V-Stroma 1050, który tak do końca standardowy nie jest. Otrzymał bowiem w tym sezonie kilka poprawek, z których najważniejszą jest nowy, kolorowy wyświetlacz TFT. Duża regulowana szyba i 19-calowe koło przednie z oponą 110/80 sugerują nieco bardziej szosową orientację tego modelu. Z kolei największemu w ekipie Konradowi przypadł największy w stawce V-Strom 1050DE z 21-calowym kołem przednim, zwiększonym prześwitem, nieco większymi skokami zawieszeń i kilkoma dodatkami o offroadowym charakterze.

Rumgario – nadchodzimy! Zaczynamy grube testy porównawcze trzech V-Stromów
Suzuki V-Strom 1050DE

Partnerami wyprawy są również marki Schuberth i Rukka. Sprawdzimy w boju z dala od domu kaski E2 i S3 wraz z systemami komunikacji SC2. Przetestujemy również kilka modeli kurtek, spodni i rękawic Rukka, po których spodziewamy się zadbania o nasz komfort termiczny i suchość tam, gdzie jej chcemy 🙂

Rumgario – nadchodzimy! Zaczynamy grube testy porównawcze trzech V-Stromów

Nie porzucamy pracy – będziemy dla was pisać i nadawać przez cały czas trwania wyprawy. Śledźcie nasze kanały na Facebooku i Instagramie. Jeżeli macie dla nas wskazówki co do miejsc, które koniecznie powinniśmy odwiedzić w Rumunii i Bułgarii, piszcie w komentarzach. Dziękujemy, pozdrawiamy, ruszamy w piątek 30 czerwca bladym świtem!

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY