Przylądek Formentor, Hiszpania. PM-221 – Droga do nieba i dzieło geniusza [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Na najdalej na północ wysuniętym końcu Majorki, zwanym Przylądkiem Formentor, stoi latarnia morska. Jednak to nie ona przyniosła sławę temu miejscu. Powodem, dla którego ściągają tutaj setki turystów, jest niezwykła droga PM-221.

Latarnia na Przylądku Formentor uważana jest za najlepszy punkt widokowy na Majorce. Trudno się zatem dziwić, że w sezonie wakacyjnym wąską drogą ciągnie tu nieprzerwany sznur samochodów, motocykli i rowerów.

Nawierzchnia drogi jest w całości pokryta dobrej jakości asfaltem, a jej niepowtarzalny przebieg, pełen ekscytujących zakrętów, podjazdów i skalnych balkonów, jest dziełem genialnego hiszpańskiego inżyniera – Antonia Pariettiego, który jest autorem także innej drogi na wyspie – Sa Calobra.

Na odcinku niespełna 7 kilometrów czeka na ciebie prawdziwy ogrom ekscytacji – od niesamowitych widoków, przez fantastyczne zakręty, aż do niezwykłej atmosfery towarzyszącej wizycie u podnóża latarni Formentor. Tutejsze klify mają nawet 400 metrów wysokości, a ich dziwaczne formy są siedliskiem niezliczonych ilości ptaków.

Lokalna legenda głosi, że kiedy tutejsi proboszcz i kierowca autobusu stanęli przed świętym Piotrem, tylko kierowca dostał się do nieba. Dlaczego? Bo dzięki niemu modliło się znacznie więcej ludzi…

Przylądek Formentor – informacje

Długość trasy: 6,8 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: b.d.
Maksymalna wysokość: 384 m n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Przylądek Formentor – mapa

Przylądek Formentor – film

Cap de Formentor – galeria zdjęć

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY