Hahntennjoch, Austria. Tam, gdzie czyhają lawiny [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Hahntennjoch (1894 m n.p.m.) to górska przełęcz w austriackich Alpach, gdzie trasy motocyklowe nie należą do najłatwiejszych. Kręta i stroma droga przez przełęcz (nr B198) cieszy się popularnością wśród motocyklistów i rowerzystów.

Droga Hahntennjoch jest zamknięta dla pojazdów o masie powyżej 14 ton. Od listopada do kwietnia jest całkowicie wyłączona z ruchu.

Początek trasy to wioska Imst w dolinie rzeki Inn,, a jej koniec to Elmen w dolinie rzeki Lech. Z centrum Imst kierujemy się drogą nr L246 ulicami Lehngasse i Rastbuhel. Po opuszczeniu miejscowości wjeżdżamy w las, za którym rozpoczyna się droga Hahntennjoch.

Do szczytu przełęczy mamy około 14 kilometrów, średnie nachylenie drogi to 7,6%. Od strony Elmen droga pnie się przez 15 km, a średnie nachylenie wynosi 6,1%.

Droga przez Hahntennjoch, ze swą wysokością 1894 m n.p.m. nie jest najbardziej wymagającą drogą w Alpach, ale także tutaj mogą czyhać na kierowców przykre niespodzianki. Najbardziej niebezpieczne to Muren – lawiny błotno-kamienne, które zsuwają się ze zboczy podczas ulewnych deszczy i burz.

Duże znaki ostrzegawcze, a także ubytki w nawierzchni wywołane tymi lawinami dają wyobrażenie o potędze sił natury. W 2004 zainstalowano na Hahntennjoch system, który automatycznie zamyka drogę w razie blokady.

Drogę Hahntennjoch zbudowano pod koniec lat 60. Otwarto ją w 1969 r.

Hahntennjoch – informacje

Długość trasy: 29 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: 7,7%
Maksymalna wysokość: 1894 m n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: trudny

Hahntennjoch – mapa


Wyświetl większą mapę

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY