Hahntennjoch (1894 m. n.p.m.) to górska przełęcz w austriackich Alpach, gdzie trasy motocyklowe nie należą do najłatwiejszych. Kręta i stroma droga przez przełęcz (nr B198) cieszy się popularnością wśród motocyklistów i rowerzystów.

Droga Hahntennjoch jest zamknięta dla pojazdów o masie powyżej 14 ton. Od listopada do kwietnia jest całkowicie wyłączona z ruchu.

Początek trasy to wioska Imst w dolinie rzeki Inn,, a jej koniec to Elmen w dolinie rzeki Lech. Z centrum Imst kierujemy się drogą nr L246 ulicami Lehngasse i Rastbuhel. Po opuszczeniu miejscowości wjeżdżamy w las, za którym rozpoczyna się droga Hahntennjoch.

Do szczytu przełęczy mamy około 14 kilometrów, średnie nachylenie drogi to 7,6%. Od strony Elmen droga pnie się przez 15 km, a średnie nachylenie wynosi 6,1%.

Droga przez Hahntennjoch, ze swą wysokością 1894 m.n.p.m. nie jest najbardziej wymagającą drogą w Alpach, ale także tutaj mogą czyhać na kierowców przykre niespodzianki. Najbardziej niebezpieczne to Muren – lawiny błotno-kamienne, które zsuwają się ze zboczy podczas ulewnych deszczy i burz.

Duże znaki ostrzegawcze, a także ubytki w nawierzchni wywołane tymi lawinami dają wyobrażenie o potędze sił natury. W 2004 zainstalowano na Hahntennjoch system, który automatycznie zamyka drogę w razie blokady.

Drogę Hahntennjoch zbudowano pod koniec lat 60. Otwarto ją w 1969 r.

Hahntennjoch – informacje

Długość trasy: 29 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: 7,7%
Maksymalna wysokość: 1894 m. n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: trudny

Hahntennjoch – mapa


Wyświetl większą mapęZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.