Reklama

Jedni jeżdżą GoldWingami wkoło komina, najdalej będąc w drugim województwie, inni po zakupie GS-a – oczywiście dużego – obserwują jedynie jak zbiera się na nim kurz w podziemnym garażu. Są też tacy, którzy turystykę wyprawową potrafią uprawiać na zupełnie niestworzonych do tego celu motocyklach – poznajcie Aarona Steinmanna i jego KTM-a 500 EXC.

Nie jest ważny motocykl, budżet, wiek – liczy się chęć podróżowania. Niedowiarkom udowadnia to Aaron Steinmann – Nowozelandczyk pochodzący z miejscowości Tauranga, położonej na północy Wyspy Północnej. Aby spełnić swoje marzenie o zwiedzeniu całego świata zakupił.. KTM-a 500 EXC rocznik 2017 – lekkie i mocne jednocylindrowe enduro palone z kopniaka.

braaping_kiwi KTM EXC 500 dookoła świata

Reklama

Motocykl, zdawałoby się, absolutnie nie przeznaczony do tego typu wypraw. Aaron nic sobie jednak z tego nie robi i jeździ po świecie w najlepsze. Do tej pory odwiedził już 51 krajów i przejechał 127 000 km! Tak, 127 000 km z jednym jak do tej pory remontem.

Czy widzieliście kiedyś podróżnika podczas swojej wyprawy dookoła świata, który beztrosko, w trakcie przeprawy po podwieszanej kładce nad rwącą rzeką leci sobie na gumie? To już widzieliście… Takie rzeczy tylko na lekkim enduraku.

braaping_kiwi KTM EXC 500 dookoła świata

Dokładnie 5 dni temu, 23 listopada, podczas przeprawy przez australijski interior Aaronowi skradziono motocykl. Obudziwszy się rano stwierdził brak sprzętu, a obozujący obok właściciel campera zeznał, że widział kogoś pchającego motocykl, ale myślał, że to Aaron. Na szczęście motocykl, trochę poturbowany, odnalazł się następnego dnia, a nasz podróżnik może kontynuować swoją przygodę.

Chcecie być na bieżąco z wyprawą Aarona? Obserwujcie jego profil na Instagramie, profil o wszystko mówiącej nazwie braaping_kiwi (braap to angielskojęzyczna onomatopeja naśladująca dźwięk wydawany przez jednocylindrowy silnik enduro czy supermoto).

braaping_kiwi KTM EXC 500 dookoła świata

Aaron, jesteś wielki! Powodzenia!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.