Projekt ten to dzieło inżynierów z QJ Motor – firmy, która wraz z Benelli wchodzi w skład koncernu Zhejiang Qianjiang Group. W odróżnieniu od 502C, jest bardziej stonowany, mniej agresywny i już nie przypomina Ducati Diavel.

Cruiser od Benelli był często krytykowany właśnie za zbytnią inspirację kształtami Dukata. Ale jego zmiany nie ograniczają się jedynie do linii motocykla. Od podstaw zaprojektowano ramę, z przodu zamontowano koło 18 cali, zamiast dotychczasowej siedemnastki, a widelec upside-down ustąpił miejsca klasycznemu. Dodatkowo nadano całkowicie nowy kształt kanapie i zastosowano inny tylny wahacz. Zastanawia rezygnacja z jednej tarczy hamulcowej z przodu. Co prawda motocykl ma być o około 20 kilogramów lżejszy od pierwowzoru, ale czy uboższy hamulec poradzi sobie równie skutecznie z zatrzymaniem dwustukilogramowego motocykla?

Jednostka napędowa prawdopodobnie pozostanie bez większych zmian. I dobrze, bo to dobry i sprawdzony silnik. Dwucylindrowa rzędówka, choć jest w stanie wykrzesać tylko 47 KM, to chętnie reaguje na ruchy manetką, a do tego nie sprawia problemów w codziennej eksploatacji. Stała się też filarem sukcesu modeli Leoncino 500 i TRK 502.

Najciekawsze jest jednak to, że motocykl ma być wprowadzony również do oferty Benelli, jako tańsza alternatywa dla 502C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.