Ludzie z Indiana nabrali wody w usta i nawet nie zapowiadali szeroko premiery nowej odsłony swojego FTR-a 1200 model 2022, która… zapowiedziana była, a jakże, na 26 stycznia – czyli dzień premier nowego Speeda, KLX-a i KTM-a Super Adventure! Ach rozpieszczają nas dziś ci producenci…

Równo o godzinie 15 na kanał Indian Motorcycle Europe, Middle East & Africa na YouTube wjechał film promujący nowe wcielenie FTR-a 1200. Co wiemy? Co się zmieniło? Otóż zmiany te nie są rewolucyjne, a są raczej ewolucją znanego nam już modelu. Chyba największą zmianą, która wpłynie na prowadzenie się tego motocykla na asfalcie, jest postawienie go na obu 17-calowych kołach. Do tej pory FTR odpychał się 18 calową felgą, a skręcał 19-stką… To bardzo dobry ruch, w końcu raczej 99,9% użytkowników tego motocykla wykorzystywało jego walory głównie na asfalcie, nie wjeżdżając w teren. Zatem Amerykanie poszli za ciosem i zrezygnowali również z flat trackowych opon, montując w nowym FTR-ze w pełni szosowe, sportowo-turystyczne Metzelery Sportec. Brawo.

Indian FTR 1200 – wielozadaniowy INDIANa Jones [TEST, DANE TECHNICZNE, OPINIA, WADY, ZALETY]

Silnik, spełniający teraz normy spalania Euro 5, nie został o dziwo skastrowany, a… zyskał całkiem sporo, bo 3 KM i 5 Nm – generować teraz będzie 123 KM oraz równe 120 Nm.

Dodatkowo zoptymalizowano ustawienia zawieszenia, pod kątem asfaltowej pracy, kąt główki ramy stał się ostrzejszy, a dzięki temu motocykl zyskał na zwrotności, czego… przyznam bez bicia trochę mu brakowało.

Niżsi kierowcy także powinni być zadowoleni, bo obniżono kanapę, a to dzięki zamontowaniu całkiem nowego subframe’a i oczywiście mniejszym kołom.

FTR-y nadal będą dostępne w trzech wersjach. Podstawowej, S, oraz ekskluzywnej R Carbon.

Mamy informację od polskiego importera, że motocykl ten, choć modelowo z roku 2022, powinien w salonach pojawić się już w tym sezonie. Cena? Cennikowo nie powinna przekroczyć 66 tysięcy za wersję podstawową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.