Na facebookowej grupie fanów Aprilii RS660 zamieszczono zdjęcia, które najprawdopodobniej przedstawiają nowe wcielenie modelu Tuareg z silnikiem pojemności 660.

Rzucają się w oczy pokaźnych rozmiarów tłumik, mała owiewka, szprychowe koła, wygodna pozycja – z prostymi plecami i lekko ugiętymi nogami.

Premiera nowego motocykla miała miejsce na targach EICMA 2019. Wówczas był jednak przykryty gęstą roślinnością, dobrze skrywającą kształty Aprilii.

Aprilia Tuareg
fot. Jensen Beeler

Według ówczesnych zapowiedzi, oficjalna prezentacja miałaby nastąpić w 2021 roku. Ujawnione zdjęcia pozwalają przypuszczać, że opóźnienia i przypadki wstrzymania produkcji związane z koronawirusem, nie wpłynęły znacząco na opóźnienie w rozwoju Tuarega. Na szczęście.

Nowe włoskie turystyczne enduro ma być napędzane silnikiem pochodzącym ze sportowej RS660. Dwucylindrowa rzędówka w podstawowej wersji osiąga moc 100 KM. Na potrzeby turystycznego Tuarega zapewne osiągi zostaną zmniejszone i charakterystyka silnika ulegnie zmianom. Należy natomiast spodziewać się bogatego wyposażenia elektronicznego, wspomagającego kierowcę – kontrola trakcji, tryby jazdy, wyświetlacz TFT, możliwość sparowania z telefonem, itp.

Przypomnijmy, że produkcja Tuarega zakończyła się na początku lat 90. ubiegłego wieku. Lukę po nim zapełniała Aprilia Pegaso, której również nie ma już w ofercie. Cieszy więc powrót Aprili do produkcji motocykli turystycznych, z silnikami poniżej litra. Nawet z osiągami obniżonymi w stosunku do RS660 i tak będzie interesującą propozycją, mogącą skutecznie rywalizować z motocyklami japońskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.