Triumph wraz z amerykańskim Biurem Bezpieczeństwa Transportu wzywa do serwisów 1 368 egzemplarzy modelu Street Triple R. Powodem akcji jest możliwość samoczynnego odkręcenia śrub mocujących prowadnice przewodów. 

Wezwanie serwisowe obejmuje motocykle wyprodukowane pomiędzy 1 lipca 2012 a 1 października 2013 r. Producent informuje, że w wymienionych egzemplarzach może dojść do samoczynnego odkręcenia czterech śrub mocujących wiązki przewodów po obu stronach główki ramy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Według Triumpha przyczyną jest niezastosowanie podczas produkcji specjalnego kleju, który zabezpiecza przed luzowaniem śrub. Bez kleju śruby mogą wykręcać się od drgań silnika lub od tych przenoszonych z nawierzchni podczas jazdy. W rezultacie przewody mogą się przemieścić lub nawet odpaść, co drastycznie obniży manewrowość motocykla.

Usterka dotyczy motocykli z systemem ABS o numerach VIN rozpoczynających się od SMTTTL1066D560477 i kończących się na SMTL03NE4ET607416, ale producent zastrzega, że nie wszystkie określone numery VIN dotyczą motocykli z usterkami.

Polski importer motocykli Triumph nie ogłosił jak dotąd podobnej akcji. Jeśli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje na temat wezwania modelu Street Triple R, będziemy o tym informować.

[sam id=”11″ codes=”true”]ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.