Dużo szczęścia miał policjant z nowozelandzkiego miasta Christchurch. Podczas jazdy zapaliło się jego BMW R1200RT-P i w ciągu minuty całkowicie spłonęło. Tylko swojej szybkiej reakcji policjant zawdzięcza życie. 

Wczesnym rankiem  oficer policji patrolujący miasto zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu. W aucie znalazł broń i narkotyki, wezwał więc posiłki. Gdy przybyły na miejsce, wsiadł na swój motocykl i ruszył, lecz po przejechaniu kilku metrów zaniepokoił go dym, wydobywający się spod siedzenia.  Szybko się zatrzymał i zszedł z maszyny – motocykl w ciągu kilku sekund zajął się ogniem, a wciągu kilkudziesięciu sekund całkowicie spłonął.

Policja rozważa dwa warianty samozapłonu: wyciek paliwa lub uszkodzenie mechaniczne. Wrak jednośladu został przetransportowany do policyjnego laboratorium, gdzie zostanie szczegółowo zbadany.

BMW R1200RT to jeden z najpopularniejszych modeli, używanych przez policję w Europie oraz w USA. Również polskie drogi patroluje kilkadziesiąt takich maszyn w wersji przystosowanej specjalnie dla policji – BMW R1200RT-P.

5 KOMENTARZE

  1. zdecydowanie – gdyby policmajster nie woził ze sobą beczki z piwem na wszelki wypadek pod kamizelką i jeździł na ten przykład porządnym moto, a nie złomem z BieMdablju to może by się nie zagrzał.
    Proponuję przesiadkę na Hondę :) np. VFR… może 1200? :)

    podoba mnie się też pan nowozelandzki sikawkowy co beztrosko przebiera się w pancerz ogniochronny gdy moto pali się w najlepsze, ale lepiej późno niż wcale powiedziała babcia spóźniając się na pociąg :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.