„Zakręt idiotów” przestanie straszyć – nie tylko idiotów. Rozpoczęła się budowa węzła na S1 i S52 w Bielsku-Białej

-

Ponura sława i wypadki co kilka dni. Ostry zakręt na w Bielsku-Białej to nie zemsta inżynierów, tylko tymczasowy przebieg trasy S1 do czasu zbudowania pełnego węzła z ekspresówką S52. Niedługo miejsce to przejdzie do historii, rozpoczęły się bowiem prace przy budowie docelowego przebiegu połączenia obu dróg. 

Są takie rozwiązania tymczasowe, które utrzymują się długo i zyskują sporą sławę. Jednym z nich jest na pewno tzw. „zakręt idiotów” w ciągu trasy S1 w Bielsku-Białej, na którym dosłownie co kilka dni dochodzi do mniej lub bardziej groźnych incydentów. Faktycznie, jest to nieprzyjemny, zacieśniający się zakręt na drodze ekspresowej, ale też jest on wyraźnie oznaczony i z ograniczeniem prędkości najpierw do 80, a w samym łuku do 60 km/h. Wielu kierowców ignoruje te limity i jadąc z „rozkładową” prędkością ląduje na barierach, które noszą już ślady wielu napraw. 

„Zakręt idiotów” przestanie straszyć – nie tylko idiotów. Rozpoczęła się budowa węzła na S1 i S52 w Bielsku-Białej

Historia słynnego zakrętu właśnie dobiega końca, rozpoczęła się bowiem budowa węzła Suchy Potok. Będą się na nim łączyć i rozdzielać zbiegające się w Bielsku-Białej trasy S1 (z Pyrzowic do granicy polsko-słowackiej w Zwardoniu) i S52 (z Cieszyna do Krakowa). Węzeł powstaje na działce położonej po zewnętrznej stronie „zakrętu idiotów”. 

„Zakręt idiotów” przestanie straszyć – nie tylko idiotów. Rozpoczęła się budowa węzła na S1 i S52 w Bielsku-Białej

W związku z budową kierowców przejeżdżających trasą S1 w tym miejscu czekają stopniowo wprowadzane zmiany w organizacji ruchu. Obecnie zwężono jezdnie w obu kierunkach, zamykając ich wewnętrzne pasy. Następnie, prawdopodobnie jeszcze w okresie wakacyjnym, wyłączona z użytku zostanie cała jezdnia w kierunku Żywca, a dwukierunkowy ruch zostanie przeniesiony na jezdnię w kierunku Cieszyna. Na koniec ruch będzie puszczony specjalną tymczasową łącznicą. Spodziewajmy się więc sporych korków. Zakończenie inwestycji wstępnie zaplanowano na drugi kwartał 2025 roku.

Nieznane miejsca na znanym terenie – Śląsk Cieszyński i Beskid Żywiecki motocyklem [Powered by Suzuki & Seca]

Zdjęcia i grafiki: GDDKiA i Mirbud S.A.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY