[sam id=”24″ codes=”true”]Yamaha rozpoczęła targi motocyklowe EICMA z wielkim hukiem. Na stoisku japońskiego producenta pojawiła się zapowiadana tajemniczo nowa R-jedynka, jednak to, co najbardziej nas ucieszyło to następca TDM900 – MT-09 Tracer.

YZF-R1 jest dla Yamahy modelem kluczowym. W obliczu nadchodzącego schyłku ograniczeń mocy, zwłaszcza w motocyklach przeznaczonych na tor, konkurencji z potężnym, 300-konnym Kawasaki H2R z doładowanym silnikiem, Panigale 1299 o mocy ponad 200 KM i zapowiadaną Hondą RC213V R-jedynka po prostu musiała prezentować wyjątkowe osiągi.

YZF-R1

Yamaha zaprezentowała dwie wersje R-jedynki – YZF-R1 i R1M. Podczas gdy już tę pierwszą producent reklamuje jako “tak bliską MotoGP jak tylko można sobie wyobrazić”, model R1M ma jeszcze więcej wyścigowych genów – część standardowych owiewek zastąpiono włóknem węglowym dla dodatkowego obniżenia masy.

[sam id=”11″ codes=”true”]Yamaha YZF-R1 2015 (5)

Do napędu nowej R-jedynki posłużył zmodyfikowany czterocylindrowy silnik rzędowy crossplane (z wykorbieniami w dwóch płaszczyznach) o pojemności 998 cm3 znany z poprzednich modeli.

Yamaha YZF-R1 2015 (4)Podstawowa moc jednostki napędowej to 200 KM ale dynamiczne doładowanie powietrzem Ram Air może zwiększyć tę moc przy wyższych prędkościach. Maksymalny moment obrotowy wynosi 112.4 Nm. Motocykl gotowy do jazdy waży 199 kg.

Yamaha YZF-R1 2015 (3)

MT-09 Tracer

Yamaha MT-09 Tracer (4)To, co najbardziej nas cieszy, to turystyczna wersja modelu MT-09, którą nazywaliśmy roboczo MT-09X. Yamaha przedstawiła trzycylindrowego turystyka pod nazwą MT-09 Tracer. W porównaniu do nagiej wersji, turystyk zyskał większy skok zawieszenia i znacznie bardziej turystyczny charakter.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Yamaha MT-09 Tracer (1)W standardzie znajdą się takie akcesoria, jak szyba, handbary i regulowana kanapa. Zbiornik paliwa ma wreszcie przyzwoitą pojemność 18 litrów. Podobnie jak w nakedzie, także w wersji podróżnej znalazła się sterowana elektronicznie przepustnica, hamulce z ABS, i tryby jazdy wybierane przyciskiem.

Yamaha MT-09 Tracer (5)W opcji dostępne będą dodatkowe akcesoria niezbędne w podróży – kufry, tankbagi osłony i wiele innych dodatków. Z pewnością nie zawiodą także producenci akcesoriów niefabrycznych. Motocykl dostępny będzie w dwóch kolorach – szarym i  czerwonym. Ogromnym atutem modelu MT-09 Tracer będzie cena – w USA motocykl dostępny będzie za 10 490 dolarów (32 000 zł). W Europie należy spodziewać się około 40 000 zł.

Yamaha MT-09 Tracer (4)[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.