[sam id=”24″ codes=”true”]14 listopada startuje czwarta edycja Cross Egypt Challenge – rajdu bezdrożami Egiptu, który większość uczestników pokonuje na skuterach Vespa. Celem przedsięwzięcia oprócz dobrej zabawy jest promocja turystyki w tym kraju.

Cross Egypt Challenge to jedyny tego typu rajd cross-country organizowany w tej części świata. Łączy w sobie cechy jednośladowej przygody i sportu ekstremalnego. Co roku organizatorzy wytyczają inną trasę prezentującą najwspanialsze skarby egipskiego dziedzictwa kulturowego. Podczas każdej edycji w trudnych pustynnych zmaganiach bierze udział liczna grupa śmiałków z wielu krajów świata.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wyjatkowość rajdu Cross Egypt Challenge tworzą uczestniczące w nim skutery Vespa. Trudne warunki piaszczystych dróg i bezdroży nie zniechęcają użytkowników jednośladów kojarzonych zwykle z przestrzeniami miejskimi.

Cross Egypt Challenge

Tegoroczna edycja jest czwartą w historii. Start zaplanowano na 14 listopada w Aleksandrii, zaś trasa o długości 3000 kilometrów będzie miała swój koniec w Kairze, pod Wielką Piramidą. Przystanki w trasie przewidziano w Ain Sokhna, El Gouna, Marsa Alam, Luxorze i Aswanie. Uczestnicy dotrą także do zachodnich oaz saharyjskich: Kharga, Dakhla i Bahareya.

cross_egypt_challenge06Koszt uczestnictwa w rajdzie to 1 700 dolarów ( 5100 zł). W cenę wliczono 9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie i podstawową opiekę mechanika. We własnym zakresie trzeba zorganizować sobie przelot do Egiptu i z powrotem, wizę, części zamienne i oczywiście środek transportu, którym zamierzamy pokonać trasę rajdu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Więcej szczegółów znajduje się na stronie organizatora.

cross_egypt_challenge01

Cross Egypt Challenge

cross_egypt_challenge24

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.