Wyświetlacz NuViz. Łatwy w montażu sposób na rozproszenie uwagi

-

Oto NuViz – kolejny pomysł na wymyśloną niedawno potrzebę motocyklistów czyli wyświetlacz parametrów podróży na wizjerze kasku. Producenci prześcigają się w coraz dziwniejszych pomysłach mających teoretycznie ułatwić życie bikerom.

Systemy Head-Up Displays, krócej HUD, mają sprawić, że jazda będzie przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. Przy bliższym poznaniu może okazać się jednak, że ich działanie jest całkiem odwrotne.

Projekty tego typu prezentowaliśmy już wcześniej. Cechą, która wyróżnia system NuViz od pozostałych, to możliwość zamontowania urządzenia w każdym istniejącym kasku. Urządzenie mocuje się do dolnej części skorupy i w każdej chwili można je usunąć lub przepiąć do innego kasku. Półprzeźroczysty ekran wyświetla w prawym dolnym rogu podstawowe informacje, takie jak prędkość jazdy czy przebyty dystans. Poza tym urządzenie posiada kamerę HD i daje możliwość wykonywania dobrej jakości zdjęć. Wszystko to jest zintegrowane ze specjalną aplikacją na telefon komórkowy.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że NuViz daje możliwość wglądu w prognozę pogody, przychodzące wiadomości tekstowe, muzykę i szereg innych funkcji można przypuszczać, że rozproszy uwagę kierowcy i spowoduje zagrożenie jego bezpieczeństwa.

1 KOMENTARZ

  1. Jeszcze reklamy powinien wyświetlać :-)))))))))))))))))))) no i w wariancie niemieckim będzie opcja z celownikiem ;-))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY