Prefekt alpejskiej gminy Haut-Rhin wycofał się ze swoich wcześniejszych pomysłów wprowadzenia zakazu wjazdu jednośladów na górskie przełęcze. W nowym sezonie będzie więc można wjechać motocyklem w Alpy, również francuskie.

Jak już informowaliśmy, w styczniu prefekt francuskiego regionu Alp ogłosił plany wprowadzenia zakazu wjazdu motocykli na niemal wszystkie górskie przełęcze w podległym regionie. Pomysł umotywowany był chęcią zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg w szczególnie ruchliwe dni, czyli weekendy. Jak można się było jednak spodziewać, idea wywołała falę oburzenia wśród francuskich organizacji motocyklowych, ale także wśród restauratorów, właścicieli sklepów, hoteli i kempingów we francuskich Alpach.

Tego typu zakaz nie tylko zaszkodziłby motocyklistom, ale miałby bardzo negatywny wpływ na lokalną turystykę. Takie posunięcie w czasie, gdy branża turystyczna boryka się z ogólnoeuropejskim kryzysem, mogłoby okazać się katastrofą. Jednak jedną z podstawowych przeszkód w podjęciu takiej decyzji byłby fakt naruszenia podstawowego prawa obywatelskiego: swobody przemieszczania się.

Jeśli zatem czytaliście u nas informację na ten temat i zastanawialiście się nad zmianą planów urlopowych, uspokajamy: można planować wypady motocyklem w Alpy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here