Wjedziemy motocyklem w Alpy. Antymotocyklowy prefekt wycofuje zakaz

-

Prefekt alpejskiej gminy Haut-Rhin wycofał się ze swoich wcześniejszych pomysłów wprowadzenia zakazu wjazdu jednośladów na górskie przełęcze. W nowym sezonie będzie więc można wjechać motocyklem w Alpy, również francuskie.

Jak już informowaliśmy, w styczniu prefekt francuskiego regionu Alp ogłosił plany wprowadzenia zakazu wjazdu motocykli na niemal wszystkie górskie przełęcze w podległym regionie. Pomysł umotywowany był chęcią zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg w szczególnie ruchliwe dni, czyli weekendy. Jak można się było jednak spodziewać, idea wywołała falę oburzenia wśród francuskich organizacji motocyklowych, ale także wśród restauratorów, właścicieli sklepów, hoteli i kempingów we francuskich Alpach.

Tego typu zakaz nie tylko zaszkodziłby motocyklistom, ale miałby bardzo negatywny wpływ na lokalną turystykę. Takie posunięcie w czasie, gdy branża turystyczna boryka się z ogólnoeuropejskim kryzysem, mogłoby okazać się katastrofą. Jednak jedną z podstawowych przeszkód w podjęciu takiej decyzji byłby fakt naruszenia podstawowego prawa obywatelskiego: swobody przemieszczania się.

Jeśli zatem czytaliście u nas informację na ten temat i zastanawialiście się nad zmianą planów urlopowych, uspokajamy: można planować wypady motocyklem w Alpy .

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY