Dobrze poinformowane źródła ukryte w amerykańskich urzędach poinformowały o procedurze homologacji nowego modelu Indiana: Roadmaster. Będzie to prawdopodobnie luksusowy turystyk, który w salonach pojawi się w 2015 roku.

Nazwa Roadmaster to w historii firmy Indian żadna nowość. Oryginalny pojawił się w 1947 roku, a kolejne wcielenie w 2010. Oba wyposażone były w skórzane sakwy i dużą szybę i miały turystyczny charakter. W obecnej ofercie firmy taką rolę pełni Chief Vintage i nieco bardziej obudowany bagger Chieftain, stąd przypuszczenie, że nowy Roadmaster pójdzie w nieco inną stronę.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Być może nowy Wielki Wódz to indiańska wariacja na temat Harleya Electra Glide, wyposażoną w trzy twarde kufry, ultrawygodną kanapę, zestaw stereo i wiele innych luksusów. To, co znamy już dziś to napęd nowego modelu. Nie ma tu niespodzianki, będzie to ten sam V-Twin “Thunder Stroke” o pojemności 1811 cm3, który napędza resztę maszyn z oferty Indiana. Moc 92 KM i potężny moment obrotowy powinny wystarczyć do dostojnego podróżowania.

W amerykańskim urzędzie transportowym prowadzona jest właśnie procedura homologacji nowego modelu. Niestety z dokumentów, które wyciekły poza typem silnika nie wynika nic konkretnego. Trzeba będzie poczekać na oficjalne informacje od Indiana. Być może nastąpi to już w przyszłym tygodniu w czasie wyścigów motocyklowych w Sturgis w Południowej Dakocie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.