[sam id=”24″ codes=”true”]26 sierpnia w kinach pojawi się polski film motocyklowy “Droga wolna!”. Jego autorzy podróżując dookoła Morza Czarnego poszukiwali znaczenia słowa “wolność” i odkrywali ślady polskości na obczyźnie. Portal Motovoyager jest patronem tej produkcji.

Polski film motocyklowy “Droga wolna”!” to dokumentalne kino drogi, opowiadające o podróży życia trzech polskich motocyklistów i stawiające uniwersalne pytania o wolność w systemie powinności i ograniczonego czasu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Droga_wolna_press-56Film zabiera nas w liczącą 10 tysięcy kilometrów wyprawę do Azji przez Ukrainę, Rumunię, Turcję i Gruzję. Czekają nas bliskie spotkania z ludźmi, zarówno globtrotterami jak i mieszkańcami niedostępnych kaukaskich osad, nieoczekiwane ślady polskości, przeprawy przez góry i walka z osobistymi słabościami, które składają się na obraz wielkiego, małego świata.

Świata zapomnianych tradycji, gościnności i perypetii przemierzających go wzdłuż i wszerz tułaczy na motocyklach.

Droga wolna! – polski film motocyklowy

Podczas podróży udokumentowane zostały wydarzenia, miejsca i historie ludzi napotkanych po drodze. Jednym z najważniejszych aspektów był temat wolności – zarówno w obszarze indywidualnym jak i społecznym.

Miejsca do których zaglądamy okiem kamery i ludzie, których poznajemy mają w tym kontekście burzliwą historię, którą twórcy chcą opowiedzieć. Stawiają pytania o to czym jest wolność, jak ją realizujemy na co dzień, czy daje nam ją podróż, motocykl.

Droga_wolna_press-18Podróżnicy chcą pobudzić nas do refleksji jaką mamy perspektywę przybywając z Polski, kraju wolnego od ponad 20 lat, do miejsc, w których wciąż nie opadł wojenny kurz i jak wolność pojmują ludzie w różnym wieku, z różnych kultur, miast i wsi.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Droga_wolna_press-4Film dedykowany jest nie tylko motocyklistom i podróżnikom, ale także wszystkim tym, którzy szukają inspiracji do poszukiwania swojej wolności i podróżowania, wszystkim tym, którzy na razie marzą o przygodzie i poznawaniu świata. Już wkrótce w naszym konkursie będziecie mogli zdobyć wejściówki na premierę tego filmu.

Droga_wolna_press-24

5 KOMENTARZE

  1. Film będzie wyświetlany w 17 kinach w następujących miastach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.