W maju pojawi się na rynku nowe lekkie turystyczne enduro niszowego brytyjskiego producenta, firmy CCM Motorcycles. Model GP 450 będzie wyposażony w jednocylindrowy silnik BMW.

Twórcy CCM GP 450 nie ukrywają, że inspiracją dla tego modelu były motocykle startujące w rajdzie Dakar. Silnik BMW zaoferuje 41 KM mocy i maksymalną prędkość 145 km/h. Wiele informacji na temat tego modelu nie zostało potwierdzonych – wiadomo jeszcze, że masa „suchego” motocykla wyniesie zaledwie 130 kg, wysokość kanapy – 895 cm, a bak zmieści 17 litrów paliwa.

Dodatkowo producent zaoferuje duży wybór akcesoriów turystycznych: kufrów, dodatkowych świateł, powiększony bak paliwa, a nawet elektronicznie regulowane zawieszenie. Na razie to turystyczne enduro  sprzedawane będzie jedynie w Europie – nie są znani dealerzy w Polsce.

Cena podstawowego modelu z roczną gwarancją wyniesie 9245 euro (38,5 tys. zł).

CCM Motorcycles

Historia CCM Motorcycles zaczęła się w 1971 roku, gdy po bankructwie brytyjskiej BSA jeden z jej inżynierów Alan Clews w swoim garażu zbudował ulepszoną wersję crossowego motocykla tej marki z 500-centymetrowym czterosuwowym silnikiem 500 ccm. Jednym z najbardziej znanych modeli był później SWM XN Tornado. Firma produkowała też m.in. wojskowy model MT500, używany podczas bitwy o Falklandy w 1982 roku.

Oprócz dość stabilnej sprzedaży w Wielkiej Brytanii, w innych krajach motocykle CCM są praktycznie nieznane i sprzedawane w śladowych ilościach. Oprócz nowego modelu firma oferuje modele z silnikami o pojemności od 35 do 500 ccm, a także quady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.