Nowy model KTM RC o pojemnościach 125, 200 i 390 ccm zadebiutuje podczas tegorocznych targów w Mediolanie. Pomarańczowi idą za ciosem i chcą uzupełnić ofertę o jednoślady skierowane głównie do młodszych użytkowników.

KTM stara się wypełnić niszę na rynku motocyklowym, która powstała po wprowadzeniu przepisów dotyczących nowych kategorii prawa jazdy. Dąży także do spełnienia zachcianek najbardziej wymagających użytkowników. Po sukcesie małolitrażowych wersji Duke, austriacki producent stworzył ich odpowiedniki stawiając na typowo sportowy i agresywny wygląd, oczywiście z zachowaniem małych pojemności.

Część konstrukcji Duke’a została zachowana – by nadać maszynie bardziej drapieżny charakter, w nowych modelach zmodyfikowano kształt nadwozia i zbiornika paliwa. Podnóżki, dźwignie zmiany biegów i hamulca zamontowano w miejscach umożliwiających zajęcie sportowej pozycji.

Według nieoficjalnych informacji wszystkie trzy wersje będą różniły się jedynie pojemnością silnika i oznaczeniem. KTM planuje również wprowadzenie RC390 w zdławionej wersji. Ma to być ukłon w stronę posiadaczy prawa jazdy kategorii A2. Motocykle będą produkowane przez indyjską firmę Bajaj – właściciela 47% udziałów w KTM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.