Trójkołowiec Honda, czyli NC750 w wersji z dwoma kołami z przodu – taki właśnie pojazd znalazł się w najnowszym zgłoszeniu patentowym. Fala popularności trójkołowców może być dla Hondy okazją do powrotu w rewiry, które w niesławie opuściła 30 lat temu.

Trójkołowce otworzyły przed producentami motocykli nową niszę – osoby zachęcone korzyściami płynącymi z jazdy motocyklem, ale jednocześnie obawiające się wywrotki otrzymały niemal idealne rozwiązanie. Stabilniejsze od motocykli trójkołowce zapewniają niemal identyczną frajdę z jazdy.

Co ciekawe – jednym z pionierów takich pojazdów była Honda, której modele ATC200 i ATC250 w latach osiemdziesiątych przebojem weszły na rynki Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na przeszkodzie sukcesowi sprzedażowemu stanęła jednak ponadprzeciętna wypadkowość modeli ATC.

Działo się z powodu nie do końca przemyślanej konstrukcji – podwójne koła, zamiast z przodu pojazdu, zastosowano z tyłu. W efekcie podczas skrętu przy nawet niewielkiej prędkości trójkołowce bardzo łatwo się wywracały.

Trójkołowiec Honda ATC250R

Nowy projekt – Trójkołowiec Honda – eliminuje błędy poprzednika. Podwójne przednie koła zapewniają oczekiwaną przez klientów stabilność, zaś sprawdzona konstrukcja modelu NC750 gwarantuje wygodę użytkowania i bezawaryjność.

Trójkołowiec Honda NC byłby oferowany także z dwusprzęgłową skrzynią biegów DCT.

Trójkołowiec Honda
Trójkołowiec Honda

Na razie brakuje jakichkolwiek precyzyjnych informacji o prawdopodobnej premierze nowego modelu Hondy. Wykorzystanie platformy NC pozwala jednak przypuszczać, że trójkołowiec Honda będzie można zobaczyć już jesienią podczas motocyklowych targów EICMA.

Trójkołowiec Honda na bazie modelu NC750. Trzecie koło u wozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.