Szpiegowskie zdjęcie zamaskowanej Ducati Multistrady opublikował portal bikesocial. Oprócz zapowiadanego silnika ze  zmiennymi fazami rozrządu w nowym turystyku znajdziemy również kilka innych nowości.

Nowa jednostka napędowa, która znajdzie się w przyszłorocznej Multistradzie, choć pozostanie przy dotychczasowej architekturze L-twin i rozrządzie desmodromicznym, zostanie wyposażona w znane z grupy Volkswagena zmienne fazy rozrządu (DVT). Moc silnika wzrośnie dzięki temu do 160 KM, zaś moment obrotowy do 136 Nm.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Szpiegowskie zdjęcie wykonane podczas jazd testowych ukazuje zmiany w kształcie owiewek, które powinny korzystnie wpłynąć nie tylko na estetykę, ale także polepszyć aerodynamikę i ochronę przed wiatrem.

Nieco zmienione wydają się również rama i rama pomocnicza. Wszystko wskazuje również na to, że przypominający nos mrówkojada dziób będzie zastąpiony ładnie wystylizowaną obudową reflektora. W nowej Multistradzie zobaczymy większą chłodnicę, nowe siodło, niższy zbiornik paliwa i ulepszone hamulce Brembo.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na oficjalną prezentację nowej Multistrady trzeba jednak poczekać do targów EICMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.