[sam id=”24″ codes=”true”]Yamaha zaprezentowała model WR450F Rally, przygotowany z myślą o najtrudniejszych rajdach terenowych, takich jak Dakar. Zainteresowani zawodnicy będą mogli kupić motocykl za 13 490 euro (57 000 zł).

Bezkompromisową off-roadową maszynę Yamaha przygotowała przy współpracy z Rebel X Sports. Oprócz gotowego motocykla dostępny będzie także zestaw do przeróbki przeznaczony do “cywilnej ” wersji WR450F.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wersja Rally otrzymała dwa zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 28 litrów, co daje zasięg około 300 km. Specjalnie zaprojektowana osłona ze zbiornikiem wody montowana pod silnikiem zapewnia dodatkową ochronę pompy cieczy chłodzącej oraz stanowi podręczny schowek na narzędzia.

Yamaha WR450F Rally (2)Nie podano jak dotąd żadnych szczegółów dotyczących jednostki napędowej. Yamaha zdradziła tylko, że wydech przestrojono dla osiągnięcia lepszej wydajności zarówno w dolnym, jak i górnym zakresie obrotów. Zmodyfikowano również mapy silnika dostosowując je do wysokich rajdowych wymagań.

Yamaha WR450F Rally (3)Owiewki zamontowano do przedniego zbiornika paliwa za pomocą szybkozłączek, co umożliwi ich łatwą wymianę bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Za wysoką szybą znalazły się rozbudowany system nawigacji z licznikiem przebiegów TNS oraz mocowanie elektronicznego roadbooka. System nawigacji sterowany jest przyciskami umieszczonymi przy lewej manetce. Urządzenia zamontowano w kokpicie na specjalnie przygotowanym stelażu, który umożliwia ich szybki i łatwy demontaż, kiedy trzeba przygotować motocykl do zmagań nie wymagających nawigacji.

Yamaha WR450F Rally (4)Oświetlenie wykorzystuje technologię LED. 50-watowy reflektor umieszczono w specjalnej skorupie, która zabezpiecza przed refleksami na przedniej szybie. Za napięcie w instalacji elektrycznej odpowiada litowo-jonowy akumulator o pojemności 14 Ah.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Dla zapewnienia większej skuteczności hamowania standardowe przednie tarcze o średnicy 250 mm zamieniono na większo 270-milimetrowe typu wave.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.