Yamaha od dawna zapowiada wprowadzenie do oferty sportowego modelu o pojemności 250 cm3. Zawiedli się jednak ci, którzy spodziewali się jej na tegorocznych targach EICMA. Na premierę nowego YZF-R 250 trzeba będzie poczekać.

Pierwsze wzmianki o planowanym modelu pojawiły się w roku 2012, kiedy szef indyjskiego oddziału Yamahy w wywiadzie dla tamtejszej prasy zapowiedział wprowadzenie takiej maszyny na rynek w 2014 roku. Nowej ćwiartki nie zobaczyliśmy w Mediolanie, być może pojawi się na indyjskich targach Auto Expo w lutym. Mogłoby to świadczyć o skierowaniu tego motocykla tylko na lokalny, azjatycki rynek. Sportowe maszyny klasy 250 są tam bardzo popularne, o czym świadczą sukcesy konkurencji – Hondy CBR250R, Kawasaki Ninja 300, KTM RC200 i RC390. Niedługo dołączy do nich także Triumph.

Nowa Yamaha, o prawdopodobnej nazwie YZF-R250 to na razie jedna wielka tajemnica. Krążące na jej temat plotki są wyjątkowo różnorodne. Mówi się o napędzie singlem, lub nowoczesną rzędową dwójką, ale to czyste spekulacje. Musimy poczekać na oficjalne ruchy koncernu. Być może nową maszynę poznamy w lutym 2014. Dowiemy się też, czy trafi do europejskiej sieci dealerskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.