Harley-Davidson podzielił produkcję nowych modeli Street 500 i Street 750. Modele na amerykański rynek będą budowane w USA, pozostałe – w Indiach. Maszyny produkowane w Azji dostaną dodatkowe, kobiece wyposażenie.

Fabryka Harleya-Davidsona w Kansas podejmie się produkcji motocykli przeznaczonych na rynek Ameryki Północnej. Jednoślady te będą wyposażane w nowe chłodzone cieczą silniki Revolution X o pojemnościach 494 i 749 cm3.

Pozostałe rynki, czyli Indie, Włochy, Hiszpania i Portugalia otrzymają motocykle montowane w zakładzie produkcyjnym w Bawal w Indiach. Obiekt został rozbudowany i przystosowany tak, by zapewnić produkcję nowych modeli w wystarczających ilościach. H-D zapewnia, że motocykle produkowane w Kansas będą niemal identyczne z tymi produkowanymi w Bawal.

“Niemal” oznacza jedną zaledwie różnicę. Street 500 oraz Street 750 zostaną wyposażone w „saree guard”. Jest to specjalna osłona montowana dla bezpieczeństwa kobiet podróżujących w tradycyjnych indyjskich strojach, czyli sari.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ