Szokujący film przedstawiający ojca, przewożącego sportowym motocyklem przerażoną kilkuletnią córeczkę w tanim kasku rowerowym  może doprowadzić do ograniczenia mu praw rodzicielskich. Nieodpowiedzialny rodzic został sfilmowany w RPA.  

Jak relacjonuje Rad Bonos, autor filmu, dziewczynka była w ogromnym stresie, miała zamknięte oczy i płakała. Ojciec natomiast – sam w bawełnianej koszulce i kasku integralnym – pędził przez miasto prowadząc motocykl bardzo niebezpiecznie, łamiąc przepisy i wielokrotnie przekraczając dozwoloną prędkość. Motocykl nie miał oparcia dla pasażera ani żadnych uchwytów, a dziecko by nie spaść trzymało się jedynie koszulki ojca.

Dziecko na ścigaczu w kasku rowerowym

Po umieszczeniu filmu na YouTube i interwencji oburzonych internautów lokalnej policji udało już się ustalić tożsamość motocyklisty. Grozi mu nie tylko ograniczenie lub odebranie praw rodzicielskich, ale nawet więzienie. Będą mu bowiem przedstawione zarzuty sprowadzenia na dziecko zagrożenia życia.

Przewożenie dziecka motocyklem jest wprawdzie w RPA legalne, jednak wymaga zapewnienia mu bezpieczeństwa.

Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

5 KOMENTARZE

  1. Dziękuję RP za to że dzięki niej stałem się cham i skur**em. Bezdusznym człowiekiem. Czekam na dzień w którym Polska stanie przed wojną i niech będzie pewna stanę po drugiej stronie barykady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.