Suzuki zamknęło swoją stronę wyścigową – co to oznacza?

-

Suzuki w maju bieżącego roku przekazało motocyklowemu światu fatalną wiadomość o wycofaniu się z MotoGP. O tym, że decyzja ta nie ulegnie zmianie świadczy również fakt, że prowadzona od 1999 roku strona internetowa Suzuki-Racing.com wkrótce zostanie zamknięta.

To nie koniec przykrych informacji, którymi dzieli się z motorsportem Suzuki. Po pojawieniu się oficjalnego stanowiska w sprawie wycofania się z serii MotoGP mieliśmy jeszcze cichą nadzieję, że Japończycy tak łatwo się nie poddadzą i tym samym w niedalekiej przyszłości zmienią swoje plany. Szanse na to są jednak marne, gdyż wraz z końcem 2022 roku zamknięta zostanie strona Suzuki-Racing.com oraz wszystkie podstrony i profile w mediach społecznościowych.

Strona internetowa dedykowana sportowym motocyklom marki Suzuki powstała w 1999 roku i publikowane na niej były wszystkie nowinki techniczne, a także wiadomości z MotoGP, ale też British Superbikes, Endurance World Cup, AMA Motocross, AMA Supercross, MotoAmerica. Warto przypomnieć, że podobny kryzys i wycofanie się Suzuki z klasy królewskiej miało miejsce również w 2011 roku, jednakże szybko udało się go zażegnać. Wszystkie znaki na niebie wskazują jednak na to, że japoński producent definitywnie wycofuje się z rozwoju jednośladów sportowych. Na ten moment możemy być pewni, że w największych seriach wyścigowych nie zobaczymy już Suzuki, a i rozwój chociażby GSX-R wydaje się mało prawdopodobny.

Dane techniczne motocykli MotoGP, Moto2, Moto3 – jaka moc, waga, prędkość maksymalna, pojemność silnika, przyspieszenie…

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY