NajnowszeSuzuki GSX-R ponownie do serwisu. Rdza niszczy kolejne elementy

Suzuki GSX-R ponownie do serwisu. Rdza niszczy kolejne elementy

-

Znamy nowe szczegóły dotyczące akcji serwisowej Suzuki GSX-R, o której pisaliśmy w październiku. Wadliwe elementy przedniego hamulca mogą powodować kolejne kłopoty. Dla właścicieli tych maszyn może to oznaczać kolejną wizytę w serwisie.

Przypomnijmy: październikowa akcja dotyczyła modeli GSX-R600 i GSX-R750 z lat 2004-2010 oraz GSX-R1000 z lat 2005-2010. Jej powodem była wadliwa sprężyna przedniego zacisku hamulcowego.

Pojawiająca się na niej korozja mogła spowodować przedostawanie się drobinek rdzy do płynu hamulcowego i znaczące pogorszenie działania całego układu.

Z informacji, które podaje amerykański importer Suzuki wynika, że wymiana wadliwych elementów pociągnęła za sobą kolejne problemy. W motocyklach wyposażonych w dźwignię hamulca firmy ASV Inventions, może ona nie działać w sposób prawidłowy.

Związane jest to z niedopasowanym do tej dźwigni prętem popychacza montowanym w czasie październikowej akcji. ASV wspólnie z dealerami Suzuki proponuje bezpłatną wymianę tego elementu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ